Строк застосування дисциплінарного стягнення

561
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Працівник установи порушив трудову дисципліну і керівник застосував до нього дисциплінарне стягнення, коли працівник перебував у відпустці у зв’язку з навчанням у вищому навчальному закладі. Чи має керівник таке право?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

За порушення трудової дисципліни, згідно зі ст. 147 КЗпП, до працівника можна застосувати один із таких видів стягнень: догана або звільнення. Керівник установи має право застосувати дисциплінарне стягнення до працівника, якщо виявить проступок, але не пізніше одного місяця з дня, коли його виявлено, не рахуючи часу, коли працівника звільнили від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або якщо він перебував у відпустці (ст. 148 КЗпП).

Оскільки в статті 148 КЗпП немає вказівки щодо виду відпустки, то будь-яку відпустку, яку передбачає Закон «Про відпустки» від 15.11.996 № 504/96-ВР або інші закони, не враховують під час визначення строку, щоб застосувати дисциплінарне стягнення.

Порядок застосування дисциплінарного стягнення встановлює стаття 149 КЗпП, яка передбачає, що до того, як застосувати дисциплінарне стягнення, керівник установи повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. Відсутність таких пояснень не перешкоджає застосовувати стягнення, якщо керівник установи зможе довести, що пояснення від працівника він зажадав, але працівник їх не надав. Як правило, на підтвердження відмови працівника дати пояснення по суті порушення трудової дисципліни є акт, складений за підписом кількох осіб.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27362

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
28963

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149255

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14355