Строк застосування дисциплінарного стягнення

447
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник установи порушив трудову дисципліну і керівник застосував до нього дисциплінарне стягнення, коли працівник перебував у відпустці у зв’язку з навчанням у вищому навчальному закладі. Чи має керівник таке право?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

За порушення трудової дисципліни, згідно зі ст. 147 КЗпП, до працівника можна застосувати один із таких видів стягнень: догана або звільнення. Керівник установи має право застосувати дисциплінарне стягнення до працівника, якщо виявить проступок, але не пізніше одного місяця з дня, коли його виявлено, не рахуючи часу, коли працівника звільнили від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або якщо він перебував у відпустці (ст. 148 КЗпП).

Оскільки в статті 148 КЗпП немає вказівки щодо виду відпустки, то будь-яку відпустку, яку передбачає Закон «Про відпустки» від 15.11.996 № 504/96-ВР або інші закони, не враховують під час визначення строку, щоб застосувати дисциплінарне стягнення.

Порядок застосування дисциплінарного стягнення встановлює стаття 149 КЗпП, яка передбачає, що до того, як застосувати дисциплінарне стягнення, керівник установи повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. Відсутність таких пояснень не перешкоджає застосовувати стягнення, якщо керівник установи зможе довести, що пояснення від працівника він зажадав, але працівник їх не надав. Як правило, на підтвердження відмови працівника дати пояснення по суті порушення трудової дисципліни є акт, складений за підписом кількох осіб.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14151

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9830

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12971