Строк застосування дисциплінарного стягнення

270
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник установи порушив трудову дисципліну і керівник застосував до нього дисциплінарне стягнення, коли працівник перебував у відпустці у зв’язку з навчанням у вищому навчальному закладі. Чи має керівник таке право?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

За порушення трудової дисципліни, згідно зі ст. 147 КЗпП, до працівника можна застосувати один із таких видів стягнень: догана або звільнення. Керівник установи має право застосувати дисциплінарне стягнення до працівника, якщо виявить проступок, але не пізніше одного місяця з дня, коли його виявлено, не рахуючи часу, коли працівника звільнили від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або якщо він перебував у відпустці (ст. 148 КЗпП).

Оскільки в статті 148 КЗпП немає вказівки щодо виду відпустки, то будь-яку відпустку, яку передбачає Закон «Про відпустки» від 15.11.996 № 504/96-ВР або інші закони, не враховують під час визначення строку, щоб застосувати дисциплінарне стягнення.

Порядок застосування дисциплінарного стягнення встановлює стаття 149 КЗпП, яка передбачає, що до того, як застосувати дисциплінарне стягнення, керівник установи повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. Відсутність таких пояснень не перешкоджає застосовувати стягнення, якщо керівник установи зможе довести, що пояснення від працівника він зажадав, але працівник їх не надав. Як правило, на підтвердження відмови працівника дати пояснення по суті порушення трудової дисципліни є акт, складений за підписом кількох осіб.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
150910

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14212