Який код доходів обрати за реалізації комунального майна

1723

Запитання

ОМС прийняло рішення реалізувати безхазяйне майно. За яким кодом планувати надходженнядоходу від реалізації нерухомого комунального майна?

Відповідь

ДСТУ 4163:2020 СКАЧАТИ

Для обліку таких доходів бюджету застосовуйте код 31030000. Пояснимо детальніше.

Кошти від реалізації безхазяйного майна належать до доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад (п. 30 ч. 1 ст. 64 БК).

Для визначення коду доходів бюджету скористайтеся Класифікацією доходів бюджету, затвердженою наказом Мінфіну «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 № 11 (далі — Класифікація доходів). Так, згідно з Класифікацією доходів, кошти від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності, обліковуються за кодом 31030000.

Застосування цього коду за реалізації безхазяйного майна може викликати сумнів. Адже в БК застосовується термін «реалізація», а в Класифікації доходів — «відчуження». Однак значення цих термінів однакові. Зокрема, відповідно до статті 346 ЦК відчуження власником свого майна — підстава для припинення права власності. Право реалізовувати безхазяйне майно ОМС набуває тільки після винесення судом відповідного рішення, за яким ОМС стає власником безхазяйного майна. Тож по суті, коли ОМС реалізує безхазяйне майно, він передає іншій особі право власності на це майно, тобто відчужує його.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди бюджетної класифікації доходів

Коди бюджетної класифікації доходів (КБД) важливо знати всім суб’єктам господарювання, включаючи й бюджетні установи, адже всі сплачують податки, збори, інші обов’язкові платежі до державного чи місцевого бюджетів.
40511

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
393

Небюджетний рахунок — рятівне коло для оплати видатків у воєнний час

Кабмін Постановою № 765 вніс зміни до Порядку № 590 — дозволив підприємствам, які постачають бюджетним установам товари, виконують роботи і надають послуги, відкривати небюджетні рахунки на їх ім’я в Казначействі. Бухгалтерську спільноту непокоїть запитання: чи зможуть тепер бюджетні установи своєчасно розраховуватися з постачальниками за товари, виконані роботи і надані послуги, якщо підприємства відкриють у Казначействі небюджетні рахунки?
12961

Структура кодування програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету

Структура кодування програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 №11. Код кожної бюджетної програми відповідає коду функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету
14784

Тимчасова класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів (з перехідною таблицею до функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету)

Тимчасова класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів (з перехідною таблицею до функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету) затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 р. №11.
6864