Середній заробіток за час затримки розрахунку під час звільнення

475

Запитання

Працівник звільнився в липні 2021-го. Середній заробіток за час затримки розрахунку виплачуємо йому в серпні 2021-го. До розрахункового періоду потрібно включати травень — червень 2021-го чи червень і липень 2021-го? Кількість днів затримки розрахунку визначати як кількість робочих днів після дати звільнення до дати виплати середнього заробітку?

Відповідь

Вам більше не потрібно гортати величезний нормативний акт, аби знайти строк!

У день звільнення працівника роботодавець зобов’язаний повністю розрахуватися з ним, тобто виплатити зарплату, компенсацію за невикористані дні відпустки тощо (ч. 1 ст. 116 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Якщо у день звільнення працівник не працював, розрахуватися потрібно не пізніше ніж наступного дня після того, як він попросить розрахунок. Про суми, які належать до виплати, працівника потрібно повідомити письмово перед їх виплатою.

Якщо з вини роботодавця вчасно не розрахувалися із працівником і розмір виплат він не оспорює, виплачують середній заробіток за час затримки до дня фактичного розрахунку (ч. 1 ст. 117 КЗпП).

Середній заробіток для оплати днів затримки обчислюйте:

  • за

    Порядком № 100

    (ст. 117 КЗпП, пп. «л» п. 1 Порядку № 100);
  • на основі виплат за останніх два календарних місяці роботи, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов’язана відповідна виплата (абз. 3 п. 2 Порядку № 100).

Виплата — це середній заробіток за час затримки розрахунку під час звільнення. Подія, з якою пов’язана ця виплата, — це затримка розрахунку (за аналогією допомога з тимчасової непрацездатності — виплата, а перший день хвороби — подія, що пов’язана з цією виплатою, хоча її розраховуємо за іншим порядком).

Подія — це перший день затримки, що настає:

  • за днем звільнення — якщо працівник працював у день звільнення;
  • наступним днем, коли звільнений попросив із ним розрахуватися, — якщо у день звільнення він не працював.

Якщо перший день затримки розрахунку припадає на липень, розрахунковим періодом є травень — червень. Період затримки визначають у календарних днях.

Щоб визначити:

  • середньоденну зарплату — поділіть нараховану зарплату за розрахунковий період (травень — червень) на кількість календарних днів цього періоду (61 к. дн. — для травня — червня);
  • середню зарплату за час затримки розрахунку за звільнення — помножте середньоденну зарплату на кількість календарних днів затримки, які оплачуєте за середнім заробітком.

Підстава — абзац перший пункту 8 Порядку № 100.

До періоду затримки розрахунку включайте і день остаточного розрахунку, тобто день, коли виплачуєте гроші. Якщо остаточно розрахувалися в перший день затримки, середній заробіток виплачуйте в розмірі середньоденної зарплати.

Середній заробіток за час затримки розрахунку під час звільнення
ІРИНА ПИЛИПЧУК,експерт Експертус Головбух
Бухгалтер помилився у сумі зарплати. Що зробити, щоб за це нічого не було, та як повернути гроші організації.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26575

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321986

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206817

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23970

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82163