Середній заробіток за час затримки розрахунку під час звільнення

1032

Запитання

Працівник звільнився в липні 2021-го. Середній заробіток за час затримки розрахунку виплачуємо йому в серпні 2021-го. До розрахункового періоду потрібно включати травень — червень 2021-го чи червень і липень 2021-го? Кількість днів затримки розрахунку визначати як кількість робочих днів після дати звільнення до дати виплати середнього заробітку?

Відповідь

Вам більше не потрібно гортати величезний нормативний акт, аби знайти строк!

У день звільнення працівника роботодавець зобов’язаний повністю розрахуватися з ним, тобто виплатити зарплату, компенсацію за невикористані дні відпустки тощо (ч. 1 ст. 116 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Якщо у день звільнення працівник не працював, розрахуватися потрібно не пізніше ніж наступного дня після того, як він попросить розрахунок. Про суми, які належать до виплати, працівника потрібно повідомити письмово перед їх виплатою.

Якщо з вини роботодавця вчасно не розрахувалися із працівником і розмір виплат він не оспорює, виплачують середній заробіток за час затримки до дня фактичного розрахунку (ч. 1 ст. 117 КЗпП).

Середній заробіток для оплати днів затримки обчислюйте:

  • за

    Порядком № 100

    (ст. 117 КЗпП, пп. «л» п. 1 Порядку № 100);
  • на основі виплат за останніх два календарних місяці роботи, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов’язана відповідна виплата (абз. 3 п. 2 Порядку № 100).

Виплата — це середній заробіток за час затримки розрахунку під час звільнення. Подія, з якою пов’язана ця виплата, — це затримка розрахунку (за аналогією допомога з тимчасової непрацездатності — виплата, а перший день хвороби — подія, що пов’язана з цією виплатою, хоча її розраховуємо за іншим порядком).

Подія — це перший день затримки, що настає:

  • за днем звільнення — якщо працівник працював у день звільнення;
  • наступним днем, коли звільнений попросив із ним розрахуватися, — якщо у день звільнення він не працював.

Якщо перший день затримки розрахунку припадає на липень, розрахунковим періодом є травень — червень. Період затримки визначають у календарних днях.

Щоб визначити:

  • середньоденну зарплату — поділіть нараховану зарплату за розрахунковий період (травень — червень) на кількість календарних днів цього періоду (61 к. дн. — для травня — червня);
  • середню зарплату за час затримки розрахунку за звільнення — помножте середньоденну зарплату на кількість календарних днів затримки, які оплачуєте за середнім заробітком.

Підстава — абзац перший пункту 8 Порядку № 100.

До періоду затримки розрахунку включайте і день остаточного розрахунку, тобто день, коли виплачуєте гроші. Якщо остаточно розрахувалися в перший день затримки, середній заробіток виплачуйте в розмірі середньоденної зарплати.

Середній заробіток за час затримки розрахунку під час звільнення
ІРИНА ПИЛИПЧУК,експерт Експертус Головбух
Бухгалтер помилився у сумі зарплати. Що зробити, щоб за це нічого не було, та як повернути гроші організації.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86426

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102087

Як нараховують зарплату викладачам ЗВО у 2025 році: сітка, надбавки, погодинна оплата

Як викладачі закладів вищої освіти отримують зарплату у 2025 році? У статті ви знайдете оновлену тарифну сітку, інформацію про доплати, надбавки, погодинну оплату праці, а також приклади розрахунку заробітної плати для різних посад
307064

Відрядження бюджетників у 2025 році: правила оплати та приклади

Відрядження оплачують відповідно до умов колективного чи трудового договору. Останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах, порядок оформлення й оплати відряджень та приклади розрахунків – в огляді експерта.
191240

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах – звична справа. Розповімо докладно про види надбавок, умови встановлення надбавок, розміри надбавок окремим категоріям працівників бюджетних установ.
139278