Обмеження на роботу за сумісництвом

1045
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Чи можна прийняти на роботу в будинок культури художнього керівника за сумісництвом на 0,25 ставки, якщо він працює завідувачем бібліотеки за основною посадою на 0,5 ставки?

Відповідь

Порядок роботи сумісників та оплата їхньої праці регулюють постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій»від 03.04.1993 № 245 та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.1993 № 43.

Як перевести сумісника на основне місце роботи

Усі працівники мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час. Передумовою для сумісництва є наявність у штатному розписі вакантної посади.

Названі нормативно-правовові акти встановлюють, що керівники державних підприємств, їхні заступники, керівники структурних підрозділів та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності.

Водночас усі працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати такі роботи, які відповідно до законодавства не є сумісництвом. Згідно з переліком робіт, які не є сумісництвом, інша робота, яка виконується, якщо на основній роботі у працівника неповний робочий день і відповідно до цього він одержує неповний оклад (ставку), а оплата його праці за основною та іншою роботою не перевищує повного окладу (ставки) за основним місцем роботи, не є сумісництвом.

За даними, наведеними в запитанні, працівник має 0,5 ставки за основною посадою завідуючем бібліотеки і 0,25 ставки художнього керівника в будинку культури. Отже, за дотримання зазначених умов ця робота не є сумісництвом.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54701

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
73745

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
92605