Чи потрібно обліковувати житлові квартири

1423

Запитання

Бюджетна установа, яка утримується з державного бюджету, придбала житлову квартиру та планує використовувати її як службову. Чи обліковувати таку квартиру?

Відповідь

Так. Пояснимо чому.

За настановами пункту 13 розділу III Методичних рекомендацій з обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11, придбані суб’єктом державного сектору або за його замовленням житлові будинки, квартири або інші жилі приміщення включаються до складу основних засобів, якщо ці активи контролює суб’єкт державного сектору, існує ймовірність, що суб’єкт державного сектору отримає майбутні економічні вигоди, пов’язані з їхнім використанням, і вартість цих об’єктів можна визначити.

Контроль за активами полягає в законному праві користуватися, управляти та розпоряджатися майном.

Повноваженнями з реалізації прав держави як власника об’єктів державної власності, пов’язаних з володінням, користуванням і розпоряджанням ними у межах, визначених законодавством України, здійснюють Кабмін та уповноважені ним органи, а також інші суб’єкти, визначені Законом України «Про управління об’єктами державної власності» від 21.09.2006 № 185-V.

Отже, якщо установа, яка придбала житлові квартири, визначена органом управління об’єктами держвласності, то вона обліковує житлові квартири в складі основних засобів, поки їх контролює. Облік будинків, споруд, їхніх структурних компонентів та передавальних пристроїв, житлових будівель, відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219, ведеться на субрахунку 1013 «Будівлі, споруди та передавальні пристрої».

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік продуктів харчування в бюджетних установах 2024

Бухгалтер бюджетної установи має налагодити облік продуктів харчування. Допоможемо оприбуткувати, визнати та оцінити продукти харчування, розподілити транспортно-заготівельні витрати та обрати метод оцінки вибуття. А також розповімо, як відшкодувати нестачі й втрати за їх наявності.
39560

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
13860

Облік спецодягу

Забезпечити працівників спецодягом – це обов’язок, який покладається на роботодавця. Належним чином відобразити його надходження, використання та списання у бухгалтерському обліку – це обов’язок, який покладається на бухгалтера. Тема сьогоднішньої консультації – облік спецодягу у бюджетних установах.
17029

Утримання із заробітної плати – проводки

Нарахування заробітної плати в бюджетних установах включає проводки для відображення цих операцій в бухгалтерському обліку. Тож розповімо про проводки детальніше.
46528

Як вести облік земельних ділянок

Облік земельних ділянок в бюджетних установах — у складі основних засобів чи як нематеріальні активи? Проведення у консультації.
32174