Чи потрібно обліковувати житлові квартири

1806

Запитання

Бюджетна установа, яка утримується з державного бюджету, придбала житлову квартиру та планує використовувати її як службову. Чи обліковувати таку квартиру?

Відповідь

Так. Пояснимо чому.

За настановами пункту 13 розділу III Методичних рекомендацій з обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11, придбані суб’єктом державного сектору або за його замовленням житлові будинки, квартири або інші жилі приміщення включаються до складу основних засобів, якщо ці активи контролює суб’єкт державного сектору, існує ймовірність, що суб’єкт державного сектору отримає майбутні економічні вигоди, пов’язані з їхнім використанням, і вартість цих об’єктів можна визначити.

Контроль за активами полягає в законному праві користуватися, управляти та розпоряджатися майном.

Повноваженнями з реалізації прав держави як власника об’єктів державної власності, пов’язаних з володінням, користуванням і розпоряджанням ними у межах, визначених законодавством України, здійснюють Кабмін та уповноважені ним органи, а також інші суб’єкти, визначені Законом України «Про управління об’єктами державної власності» від 21.09.2006 № 185-V.

Отже, якщо установа, яка придбала житлові квартири, визначена органом управління об’єктами держвласності, то вона обліковує житлові квартири в складі основних засобів, поки їх контролює. Облік будинків, споруд, їхніх структурних компонентів та передавальних пристроїв, житлових будівель, відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219, ведеться на субрахунку 1013 «Будівлі, споруди та передавальні пристрої».

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
27065

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108867

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
64038

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22596