Чи можна, щоб керівник гуртка виконував обов’язки головбуха

1407
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Виконувач обов’язків головного бухалтера позашкільного навчального закладу працює в ньому керівником гуртка. Чи це порушення?

Відповідь

ЗРАЗКИ документів для оформлення сумісництва

Питання, пов’язані із сумісництвом працівників, регулюють постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене спільним наказом Мінсоцполітики, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43).

Калькулятор стажу державної служби, служби в ОМС та приведеної дати

Сумісництво — це коли працівник, окрім своєї основної, виконує іншу регулярно оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від роботи час на тому самому чи іншому підприємстві, в установі, організації (п. 1 Положення № 43).

Робота за сумісництвом здійснюється у вільний від основної роботи час. Керівники установ, організацій та їхні заступники, керівники структурних підрозділів установ, організацій та їхні заступники не можуть працювати за сумісництвом (п. 4 Постанови № 245). Утім із цього правила є виняток для тих керівних працівників, які, зокрема, керують гуртками в тому самому навчальному дошкільному виховному позашкільному навчально-виховному закладі. Така робота не є сумісництвом (п. 8 додатка до Положення № 43). Отже, виконувач обов’язків головного бухалтера може працювати на посаді керівника гуртка.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
70851

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
91823

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку
54168