Яке роз’яснення ФСС щодо е‑лікарняних

542

Запитання

Нові е-лікарняні - як це працює з 01.10.2021?

Відповідь

Автоматично сформовані на підставі медвисновку е-лікарняні — підстава для отримання матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування України (ФСС). Однак, на відміну від паперових листків, які видаються після одужання, електронний лікарняний сформується після засвідчення початку тимчасової непрацездатності працівника медичним висновком. Такий лікарняний з першого дня доступний для перегляду в особистих кабінетах пацієнта та страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України й одразу має статус «закритий». Але використати е-лікарняний для призначення матеріального забезпечення роботодавець може лише після завершення визначеного в ньому періоду непрацездатності — аби відслідковувати це було легше, статус е-лікарняного автоматично зміниться на «готово до сплати».

Роз’яснення ФСС щодо запровадження з 01.10.2021 е-лікарняних, їх оплати доступні для ознайомлення в каналі ФСС у Telegram за посиланням t.me/socialfund. Їх зручно знайти за тегом #елікарняні.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22573

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
213803