Працівник проходить медогляд у військкоматі: як оплатити

5105
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник установи надав повістку від районного військкомату на прибуття на один день до призовної дільниці, щоб пройти медогляд. Чи зобов’язаний бухгалтер оплатити відсутність працівника для проходження медкомісії та як правильно відмітити таку відсутність у табелі?

Відповідь

Відносини між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни регулює Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232 (далі — Закон № 2232). Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов’язані проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ч. 10 ст. 1 Закону № 2232).

Громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних зі взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, яких направляють районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на медичний огляд, лікування, звільняються від роботи на час, необхідний, щоб виконати зазначені обов’язки та перебувати в лікувальному закладі охорони здоров’я, зі збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати (ч. 2 ст. 21 Закону № 2232).

Відповідно до умовних позначень типової форми № П-5 «Табель обліку використання робочого часу», затвердженої наказом Держкомстату України від 05.12.2008 № 489, якщо працівник відсутній у зв’язку з виконанням державних та громадських обов’язків, а також військовими зборами, допризовною підготовкою, в табелі обліку використання робочого часу проставляють код «ІН» або «22».

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
9151

Меморіальний ордер № 5: як заповити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
65548

Державна служба в умовах воєнного стану: соцпакет, обмеження та заохочення

В статті розглянуто особливості функціонування державної служби в умовах воєнного стану, а також: законодавче регулювання і мотиви зайняття посади державної служби, зарплата, надбавки та соціальні гарантії для держслужбовців
48628

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 та 2025 рік

Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
267359

Посадові оклади за ЄТС – тарифна сітка

Єдина тарифна сітка або ЄТС визначає посадові оклади бюджетників 2024 та 2025 роках. Порахуємо зарплати деяких бюджетників на прикладі вищої школи.
311423