Працівник проходить медогляд у військкоматі: як оплатити

4452
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник установи надав повістку від районного військкомату на прибуття на один день до призовної дільниці, щоб пройти медогляд. Чи зобов’язаний бухгалтер оплатити відсутність працівника для проходження медкомісії та як правильно відмітити таку відсутність у табелі?

Відповідь

Відносини між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни регулює Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232 (далі — Закон № 2232). Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов’язані проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ч. 10 ст. 1 Закону № 2232).

Громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних зі взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, яких направляють районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на медичний огляд, лікування, звільняються від роботи на час, необхідний, щоб виконати зазначені обов’язки та перебувати в лікувальному закладі охорони здоров’я, зі збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати (ч. 2 ст. 21 Закону № 2232).

Відповідно до умовних позначень типової форми № П-5 «Табель обліку використання робочого часу», затвердженої наказом Держкомстату України від 05.12.2008 № 489, якщо працівник відсутній у зв’язку з виконанням державних та громадських обов’язків, а також військовими зборами, допризовною підготовкою, в табелі обліку використання робочого часу проставляють код «ІН» або «22».

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26577

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206827

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23972

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82166