Чи відображати у формі № 2‑дс отримані безплатно основні засоби?

2193

Запитання

Бюджетна установа в ІІ кварталі безплатно отримала основні засоби. Чи потрібно цю господарську операцію відображати у формі № 2-дс «Звіті про фінансові результати»? Якщо так, то в яких рядках розділу І потрібно відображати такі основні засоби?

Відповідь

Так, потрібно, якщо установа нараховувала знос на такі основні засоби. Пояснимо чому.

Калькулятор штрафів

Складовою форм проміжної фінансової звітності є «Звіт про фінансові результати» (форма № 2-дс).

Яку інформацію відображати у фінансовій звітності розпорядникам бюджетних коштів, визначає Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі, який затверджує наказ Мінфіну від 28.02.2017 № 307.

Зокрема, розділ І форми № 2-дс «Звіт про фінансові результати» заповнюйте на підставі даних за субрахунками класів 7 «Доходи» та 8 «Витрати».

Коли установа безоплатно отримує основні засоби, у бухгалтерському обліку таку операцію відображає записами:

  • Д-т 10 «Основні засоби» або 11 «Інші необоротні матеріальні активи» — К-т 2117 «Інша поточна дебіторська заборгованість» — оприбутковує основні засоби;
  • Д-т 7511 «Доходи за необмінними операціями» — К-т 5111 «Внесений капітал розпорядникам бюджетних коштів» — збільшує суму внесеного капіталу;
  • Д-т 2313 «Реєстраційні рахунки» — К-т 7511 «Доходи за необмінними операціями» — відображає суму надходжень у натуральній формі;
  • Д-т 2117 «Інша поточна дебіторська заборгованість» — К-т 2313 «Реєстраційні рахунки» — касові видатки за надходженнями в натуральній формі.

Тобто в розділ І форми № 2-дс «Звіт про фінансові результати» інформація про безплатно отримані основні засоби не потрапляє.

Однак якщо до складання проміжної звітності основний засіб увели в експлуатацію і, відповідно до законодавства, нарахували амортизацію, то таку операцію відображайте в розділі І форми № 2-дс «Звіт про фінансові результати» в рядках 2130 «Інші доходи від необмінних операцій» та 2210 «Витрати на виконання бюджетних програм» або 2220 «Витрати на виготовлення продукції» (надання послуг, виконання робіт).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
2981

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
100078

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
51273

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81607