Працівниця зі спецстажем перебуває у відпустці по догляду: чи звітувати в додатках Д1 та Д6 до Розрахунку

7143

Запитання

Жінка, яка працевлаштована на робочому місці, за яким обліковують спецстаж, перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Чи потрібно роботодавцеві протягом періоду такої відпустки відображати факт перебування із працівницею в трудових відносинах у додатках Д1 та Д6 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок), якщо протягом цього періоду роботодавець не нараховує їй доходів та не сплачує ЄСВ?

Відповідь

Так, потрібно відобразити відомості про працівницю в додатку Д6 до Розрахунку. Пояснимо чому.

Тривалість соціальних відпусток

Порядок, за яким роботодавці заповнюють та подають Розрахунок, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок № 4). Він установлює, що додаток Д1 до Розрахунку призначений, щоб платники ЄСВ щоквартально формували щодо кожної застрахованої особи відомості про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) за місяцями звітного кварталу. Ці відомості формують з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 1 до Порядку № 4 (п. 1 розд. IV Порядку № 4).

Отже, якщо роботодавець не нараховує працівниці протягом часу, який вона перебуває у відпустці по догляду, жодних доходів та ЄСВ, у додатку Д1 до Розрахунку відомості про таку працівницю відображати не потрібно.

Нагадаємо, жінки, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримують відповідно до закону допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. ЄСВ на суми такої допомоги за таких жінок за базовий звітний період нараховують районні (міські) управління праці та соціального захисту населення (п. 2 Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого постановою КМУ від 02.03.2011 № 178, далі — Порядок № 178). Саме такі установи самостійно звітують до ДПС про ЄСВ, нарахований на суми допомоги по догляду (п. 7 Порядку № 178). Тому на жінок, які перебувають у відпустці по догляду, додаток Д1 до Розрахунку роботодавцям заповнювати не потрібно.

Натомість щодо додатку Д6 до Розрахунку, то його не потрібно подавати винятково, коли у роботодавця — платника ЄСВ немає робочих місць, роботу на яких зараховують до спецстажу. Однак якщо працівниця, роботу за посадою якої зараховують до спецстажу, перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років/з трьох до шести років, відомості про таку працівницю слід зазначати в додатку Д6 до Розрахунку на загальних підставах (абз. 3 п. 6 розділу IV Порядку № 4).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
54854

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
3270