Працівниця зі спецстажем перебуває у відпустці по догляду: чи звітувати в додатках Д1 та Д6 до Розрахунку

6615

Запитання

Жінка, яка працевлаштована на робочому місці, за яким обліковують спецстаж, перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Чи потрібно роботодавцеві протягом періоду такої відпустки відображати факт перебування із працівницею в трудових відносинах у додатках Д1 та Д6 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок), якщо протягом цього періоду роботодавець не нараховує їй доходів та не сплачує ЄСВ?

Відповідь

Так, потрібно відобразити відомості про працівницю в додатку Д6 до Розрахунку. Пояснимо чому.

Тривалість соціальних відпусток

Порядок, за яким роботодавці заповнюють та подають Розрахунок, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок № 4). Він установлює, що додаток Д1 до Розрахунку призначений, щоб платники ЄСВ щоквартально формували щодо кожної застрахованої особи відомості про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) за місяцями звітного кварталу. Ці відомості формують з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 1 до Порядку № 4 (п. 1 розд. IV Порядку № 4).

Отже, якщо роботодавець не нараховує працівниці протягом часу, який вона перебуває у відпустці по догляду, жодних доходів та ЄСВ, у додатку Д1 до Розрахунку відомості про таку працівницю відображати не потрібно.

Нагадаємо, жінки, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримують відповідно до закону допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. ЄСВ на суми такої допомоги за таких жінок за базовий звітний період нараховують районні (міські) управління праці та соціального захисту населення (п. 2 Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого постановою КМУ від 02.03.2011 № 178, далі — Порядок № 178). Саме такі установи самостійно звітують до ДПС про ЄСВ, нарахований на суми допомоги по догляду (п. 7 Порядку № 178). Тому на жінок, які перебувають у відпустці по догляду, додаток Д1 до Розрахунку роботодавцям заповнювати не потрібно.

Натомість щодо додатку Д6 до Розрахунку, то його не потрібно подавати винятково, коли у роботодавця — платника ЄСВ немає робочих місць, роботу на яких зараховують до спецстажу. Однак якщо працівниця, роботу за посадою якої зараховують до спецстажу, перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років/з трьох до шести років, відомості про таку працівницю слід зазначати в додатку Д6 до Розрахунку на загальних підставах (абз. 3 п. 6 розділу IV Порядку № 4).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
2987

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
100185

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
51402

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81709