Звільнення з відпустки по догляду: як відобразити в Розрахунку компенсацію за невикористану відпустку

6172

Запитання

Працівниця, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, звільняється на підставі власної заяви без виходу на роботу. Як правильно відобразити в Податковому розрахунку суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і суми утриманого з них податку, а також нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок) та компенсації за невикористану відпустку, нараховану працівниці у зв’язку зі звільненням?

Відповідь

Суму компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (далі — компенсація), на яку нарахували ЄСВ, слід відобразити в додатках Д1 та 4ДФ до Розрахунку.

⭐️ Усі цифри для розрахунків із працівниками у 2021-му

Порядок заповнення та подання податковими агентами Розрахунку затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок № 4).

Додаток Д1 до Розрахунку призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) за місяцями звітного кварталу. Ці відомості формують з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб (КЗО), визначених у додатку 1 до Порядку № 4 (п. 1 розд. IV Порядку № 4).

Суму компенсації, яку нарахували працівниці, відображайте в додатку Д1 до Розрахунку з КЗО, який зазначали за працівницею ще до періоду відпустки по вагітності та пологах, тобто для працівниці без інвалідності — «1», а з інвалідністю — «2».

У Додатку Д1 за місяць, в якому нарахували компенсацію, відобразіть, зокрема в реквізитах:

  • 08 — КЗО «1» чи «2», залежно від того, чи є працівниця особою з інвалідністю;
  • 10 — місяць та рік, в якому нарахували компенсацію. Місяць має відповідати місяцю, за який подаєте Додаток Д1;
  • 14 — кількість календарних днів перебування в трудових відносинах по дату звільнення;
  • 16 — суму нарахованої компенсації;
  • 17 — суму нарахованої компенсації, що не перевищує максимальної величини нарахування ЄСВ;
  • 20 — нарахований ЄСВ на суму компенсації, зазначену в реквізиті 17 Додатку Д1.

Також суми нарахованої/виплаченої компенсації, а також утриманого/сплаченого ПДФО та військового збору слід відобразити в додатку Д4 (4ДФ) до Розрахунку. Зазначайте такі суми в додатку 4ДФ за той місяць звітного кварталу, в якому нарахували/виплатили таку компенсацію, за ознакою доходу «101».

Крім того, відобразіть у додатку Д5 до Розрахунку відомості:

  • про закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (відповідає даті звільнення);
  • припинення трудових відносин — дата звільнення.

Такі відомості відобразіть у додатку Д5 до Розрахунку за звітний період, в якому звільнили працівницю, двома рядками.

Звільнення з відпустки по догляду: як відобразити в Розрахунку компенсацію за невикористану відпустку
ІРИНА ПИЛИПЧУК,експерт Експертус Головбух
ЕКСПЕРТ ПІДКАЖЕ, ✔️чи показувати перехідну відпустку в Д1 ✔️чи розбивати відпускні в 4ДФ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24506

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43658

Податкова накладна 2024: порядок заповнення

З 01 серпня минулого року діє оновлена форма податкової накладної. Як заповнити діючу форму – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
88236

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
75742