Як табелювати святковий день, що припав на час лікарняного

674

Запитання

На час, коли працівник перебував на лікарняному, припав святковий день, 14 жовтня. Як табелювати святкові й неробочі дні у період тимчасової непрацездатності?

Відповідь

У табелі обліку використання робочого часу позначайте «ТН» усі календарні дні тимчасової непрацездатності, у т. ч. ті, що припали на вихідні, святкові й неробочі дні.

На весь період тимчасової непрацездатності, допоки працівник не відновить працездатність або медико-соціальна експертна комісія не встановить йому інвалідність, видають листок непрацездатності. Обраховують лікарняний у календарних днях (п. 2.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).

Щоб обчислити суму страхових виплат працівнику та оплатити перші п’ять днів тимчасової непрацездатності коштом роботодавця, помножте суму денної виплати, розмір якої встановлюють у відсотках середньоденної зарплати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість календарних днів, що підлягають оплаті (абз. 1 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207320

Лікарняні 2024: нарахування та оплата

Лікарняні 2024 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2024 році в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
29455

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
43978