Як оформити достроковий вихід із відпустки без збереження зарплати

6502

Запитання

Через карантин працівник написав заяву на відпустку за власний рахунок на 70 календарних днів, до 30 вересня. Є потреба вийти на роботу з 24 вересня. Як це документально оформити? Працівник має написати заяву про те, що виходить із відпустки раніше? Які потрібні документи? Чи оформляти наказом достроковий вихід із відпустки?

Відповідь

Щоб оформити достроковий вихід працівника з відпустки без збереження зарплати, видайте наказ на підставі заяви працівника.

Калькулятор днів щорічної відпустки за робочі роки

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику можна надати відпустку без збереження зарплати. Про строк відпустки домовляються працівник та роботодавець. Максимальний строк такої відпустки — 15 календарних днів (к. дн.) на рік. На час карантину через коронавірус строк перебування у відпустці без збереження зарплати не включають до цих 15 к. дн. (ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки).

Кабмін продовжив карантин до 31.12.2021 (п. 1 постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 № 1236). Тож на прохання працівника роботодавець мав право оформити відпустку без збереження зарплати за угодою сторін на час карантину до 01.12.2021.

Закон про відпустки не регулює питання, чи можна достроково припинити відпустку без збереження зарплати. Водночас стаття 26 Закону про відпустки визначає, що таку відпустку надають на строк, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем.

Тож не буде порушенням, якщо працівник із роботодавцем спільно вирішать змінити попередню домовленість. Ініціювати дострокове припинення відпустки може працівник, в якого відпала потреба у відпустці і який хоче отримати зарплату.

Також роботодавець може попросити працівника раніше вийти з відпустки. Наприклад, якщо захворів працівник, що замінював відсутнього працівника.

Зразок заяви про припинення відпустки без збереження зарплати

Зразок заяви про припинення відпустки без збереження зарплати

СКАЧАТИ

Зразок наказу про внесення змін до наказу про відпустку без збереження зарплати

Зразок наказу про внесення змін до наказу про відпустку без збереження зарплати

СКАЧАТИ

Щоб зафіксувати домовленість:

  • працівник — пише заяву з проханням стати до роботи до закінчення відпустки (див. Додаток 1);
  • роботодавець — на підставі заяви видає наказ про внесення змін до попереднього наказу (див. Додаток 2);
  • кадровик — ознайомлює працівника з наказом, вносить зміни щодо тривалості відпустки в особовій картці працівника (типова форма П-2) і передає копію наказу бухгалтерові.

Як оформити достроковий вихід із відпустки без збереження зарплати
ІРИНА ПИЛИПЧУК,експерт Експертус Головбух
ЕКСПЕРТ ПІДКАЖЕ, ✔️чи показувати перехідну відпустку в Д1 ✔️чи розбивати відпускні в 4ДФ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14271

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9895

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13016