Чи можна укласти договір про повну матеріальну відповідальність з керівником установи

450
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Штатна чисельність бюджетної установи невелика. Типові кваліфікаційні характеристики не передбачають, що керівник має виконувати функції, повязані зі збереженням цінностей. Чи можна укласти договір про повну матеріальну відповідальність з керівником установи?

Відповідь

Керівник установи не є матеріально відповідальною особою. Договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність можна укладати з керівником, якщо дотримати одночасно двох умов:

З ким не можна укладати договір про матеріальну відповідальність

Тому наявність посади або роботи в Переліку № 447/24 ще не дає підстави укладати договір про повну матеріальну відповідність, якщо трудова функція не включає перелічені обов’язки. Водночас Перелік № 447/24 не передбачає укладати договір про матеріальну відповідальність з керівником установи. Хоча з кожного правила є винятки.

З керівником установи можна укласти договір про повну матеріальну відповідальність, якщо йому в установленому порядку відповідно до робочої інструкції, наказу, розпорядження передбачать розширення зони обслуговування або збільшать обсяг робіт видами робіт, пов’язаними зі збереженням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва довірених цінностей.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14181

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60481