Чи вважається несплачений ЄСВ податковим боргом

786

Запитання

Чи вважається несплачений ЄСВ податковим боргом?

Відповідь

несплачений єсв

Калькулятор штрафів

Податковий кодекс України визначає податковий борг як суму узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений строк та непогашену пеню.

А п. 6 частини першої ст. 1 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлює, що несплачена або не нарахована сума ЄСВ є недоїмкою. Тому несплачений внесок не може вважаться податковим боргом.

Нагадаємо, ЄСВ у 2023 році лишився на рівні четвертого кварталу попереднього року. Максимальний місячний дохід, на який нараховують соціальний внесок, становить 15 розмірів мінімальної зарплати.

Мінімальний розмір ЄСВ

1474 грн (6700*0,22)

Максимальний розмір ЄСВ

22 110 грн (6700*15*0,22)

 

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
76047

Звіт ЄСВ 2024: зразок заповнення та бланк

Звіт ЄСВ – так до сих пір часто називають Податковий розрахунок, що містить дані не лише про ЄСВ, але й про ПДФО та військовий збір. До вашої уваги склад Звіту ЄСВ і приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?
132434

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
579

ЄСВ 2024

Законом про Держбюджет-2024 (закон № 3460-IX) встановлено нові підвищені розміри мінімальної заробітної плати, окрім цього в Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, який повноваження податківців з адміністрування ЄСВ 2024 року передає Пенсійному фонду України. Розглянемо що таке єдиний соціальний внесок та як він зміниться у 2024 році та які новації з ЄСВ слід очікувати.
17153

Мінімальна заробітна плата 2024 року

Мінімальна зарплата зміниться у 2024 році. Мінімалка 2024 буде підвищена двічі на рік. В нашій статті – як мінімальна зарплата в Україні вплине на основні соціальні показники та податки: виплати бюджетникам, пенсії, мінімальний розмір ЄСВ та мінімальну пенсію.
6566