Чи може відсторонений працівник піти в оплачувану відпустку

586
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Керівник установи відсторонив від роботи працівника, який відмовляється від обов’язкових профілактичних щеплень проти ковіду. Чи може такий працівник у період відсторонення від роботи піти в оплачувану відпустку?

Відповідь

Триває вакцинація проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Керівник установи зобов’язаний відсторонити від роботи працівників, які відмовляються або ухиляються від обов’язкового профілактичного щеплення. Виняток — працівники, які мають медичні протипоказання.

Відсторонення від роботи є тимчасовим увільненням працівника від виконання ним трудових обов’язків, які передбачають умови трудового договору.

Коли оплатити лікарняний відстороненому працівнику

Коли оплатити лікарняний відстороненому працівнику

Право працівника на відпустку залежить від часу визначених законодавством умов:

  • кількості відпрацьованого в робочому році часу;
  • стажу роботи;
  • соціального статусу;
  • навчання тощо.

Факт відсторонення відсутній серед умов, які визначають або обмежують право працівника на відпустку. Тому якщо працівник має право на відпустку відповідно до норм законодавства, йому можуть надати за його згодою як оплачувані відпустки, так і відпустки без збереження заробітної плати відповідно до статей 25 та 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86330

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9632