Як обліковувати обладнання в складі об’єкта незавершеного будівництва

1200

Запитання

Бюджетна установа у грудні завершує будівництво лікувального корпусу. Чи потрібно при введенні його в експлуатацію окремо обліковувати обладнання, яке входить до об’єкта незавершеного будівництва?

Відповідь

Обладнання можна обліковувати як окремо, так і в складі будівлі. Пояснимо детальніше.

Об’єкти капітальних інвестицій зараховуйте до складу основних засобів (ОЗ) на підставі первинних документів (абзац другий п. 5 розд. IX НП(с)БОДС 121 «Основні засоби»1). Одним із таких документів є Акт введення в експлуатацію основних засобів, форма якого затверджена Наказом № 818.

Оцінка корисності ОЗ: обліковуємо втрати та вигоди

За настановами НП(с)БОДС 121 одиницею обліку ОЗ є:

  • закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього;
  • конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій;
  • відокремлений комплекс конструктивно з’єднаних предметів однакового або різного призначення, що мають для їх обслуговування загальні пристосування, приладдя, керування та єдиний фундамент, унаслідок чого кожен предмет може виконувати свої функції, а комплекс — певну роботу тільки в складі комплексу, а не самостійно;
  • інший актив, що відповідає визначенню основних засобів, або частина такого активу, що контролює установа

    (п. 1 розд. ІІ НП(с)БОДС 121).

Як класифікувати за групами основні засоби для цілей бухобліку, Мінфін роз’яснює у розділі ІІ Методрекомендацій № 11. Так, окремими об’єктами обліку у складі ОЗ можна визнавати лабораторне обладнання, медичне обладнання та інші машини й обладнання.

Отже, обладнання можна визнавати окремим об’єктом обліку у складі ОЗ за умови, що воно відповідає критеріям, які визначені для одиниці обліку. Зокрема, таким об’єктом може бути обладнання, яке входить до відокремленого комплексу конструктивно з’єднаних предметів, кожен з яких може виконувати свої функції, а комплекс — певну роботу тільки в складі комплексу, а не самостійно.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54594

Акт виконаних робіт – зразок

⭐️Установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи роботи чи послуги, має їх належно оформити первинним документом. Таким документом є акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. ⭐️ Розповімо, як його правильно оформити, і наведемо зразок.
228704