Чи можна збільшити зарплату секретарю селищної ради, що тимчасово виконує обов’язки голови

1320

Запитання

Селищний голова довгостроково перебуває на лікарняному. Його обов’язки виконує секретар ради. Вона звернулася до депутатів із заявою, щоб на період тимчасової непрацездатності голови їй дали більшу заробітну плату (надбавку, премію, доплату). Чи правомірно рішенням сесії збільшити секретарю заробітну плату?

Відповідь

Ні. Пояснимо чому.

Якщо селищний голова не має можливості здійснювати свої повноваження, їх здійснює секретар відповідної селищної ради. Це передбачає частина друга статті 42 Закону № 280.

У такому випадку секретар селищної ради замість селищного голови, зокрема скликає сесії ради, веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених частиною 6 статті 46 цього Закону (ч. 2 ст. 50 Закону № 280).

Отже, щоб забезпечити роботу ОМС на період відсутності у зв’язку із тимчасовою непрацездатністю голови, Закон № 280 прямо передбачає можливість покласти виконання повноважень голови на секретаря ОМС із наданням права підпису на документах, які стосуються діяльності відповідної ради.

Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначає Постанова № 268. Так, керуючись підпунктом 1 «г» пункту 2 цієї постанови, установа може встановити спеціалістам доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього керівника або заступника керівника структурного підрозділу. Таку доплату встановлюйте в розмірі різниці між фактичним посадовим окладом тимчасово відсутнього керівника або заступника керівника структурного підрозділу, без урахування надбавок та доплат, і посадовим окладом працівника, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього керівника або заступника керівника структурного підрозділу.

Чи можна збільшити зарплату секретарю селищної ради, що тимчасово виконує обов’язки голови Проте є умова для виплати цієї доплати: працівник, що виконує обов’язки тимчасово відсутнього керівника структурного підрозділу, не є його заступником.

Виконувати ж роботу голови ради за його відсутності є обов’язком секретаря відповідної ради. Тому оплачуйте працю секретаря за обійманою посадою без установлення доплати за виконання повноважень селищного голови.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова відпустка посадовій особі ОМС за стаж державної служби

Посадовець органів місцевого самоврядування (ОМС) має можливість щорічної додаткової відпустки за вислугу років. Однак є посадовці ОМС, які мають ще й досвід державної служби. Чи зараховується стаж державної служби у вислугу років такого посадовця? Дізнаємося про це й тривалість таких відпусток.
12494