Чи можна звільнити невакцинованого працівника

405
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник закладу освіти не щепився проти COVID-19, і його, відповідно до наказу керівника, у грудні минулого року відсторонили від роботи без збереження заробітної плати. Працівник і надалі не планує вакцинуватися. Коли працівник може приступити до роботи, чи можна його звільнити?

Відповідь

Працівник, якого відсторонили від роботи у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації проти COVID-19, може приступити до роботи, якщо:

  • закінчилася дія карантину, який встановив Кабмін, щоб запобігти поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;

або

  • працівник отримав обов’язкове профілактичне щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Такі підстави закінчення строку відсторонення працівника від роботи визначає наказ МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153.

Законодавство про працю не передбачає такої підстави для звільнення, як відсутність у працівника щеплення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, або відмова від вакцинації.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86331

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9636