Як оформити відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами сумісниці

1104

Запитання

Чи отримає допомогу з вагітності та пологів працівниця за сумісництвом? Які документи вона має надати?

Відповідь

Сумісниця отримає допомогу з вагітності та пологів і за основним місцем, і за сумісництвом (ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105; далі — Закон № 1105).

Підстава призначити допомогу — е-лікарняний з вагітності та пологів. Ви побачите е-лікарняний вагітної сумісниці в Електронному кабінеті роботодавця на вебпорталі ПФУ.

Е-лікарняний відображається в електронних кабінетах усіх страхувальників, з якими вагітна перебуває в трудових відносинах на момент настання страхового випадку, тобто і в електронному кабінеті роботодавця за сумісництвом (п. 2 розд. ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234).

Роздрукуйте й засвідчте е-лікарняний згідно з ДСТУ 4163:2020. Вказувати на роздруківці страховий стаж не потрібно. Вагітна отримує допомогу незалежно від стажу.

Якщо бачите е-лікарняний з вагітності та пологів, не запитуйте у вагітної копію листка непрацездатності, засвідчену підписом керівника й печаткою за основним місцем роботи. Однак повністю уникнути обміну паперами між місцями роботи поки що не вдасться.

Як і раніше, вагітна має надати на роботу за сумісництвом довідку про середню зарплату за основним місцем роботи. Якщо у жінки є інші місця роботи за сумісництвом, вона додатково надає довідки про середню зарплату за місцями роботи за сумісництвом (п. 30 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266). Про це роз’яснив ФСС у листі від 27.07.2021 № 03/С-619з-798.

Якщо через технічний збій е-лікарняний з вагітності та пологів не сформувався, вагітна отримає паперовий лікарняний. Скеруйте жінку: в цьому разі вам, як роботодавцю за сумісництвом, потрібна копія паперового листка непрацездатності, яку засвідчує підписом і печаткою керівник за основним місцем роботи (п. 1 ст. 31 Закону 1105).

Передайте копію лікарняного комісії із соцстраху. Комісія призначить допомогу, а бухгалтер передасть заяву-розрахунок до ФСС.

Як оформити відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами сумісниці
ТАРАС ШАРИЙ,шеф-редактор МСFR Головбух, ACCA DipIFR
Зросла мінзарплата: чи дотягувати декретні та ЄСВ до мінімального розміру?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86875

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418