Сумісництво під час воєнного стану — які діють обмеження
Запитання
Сумісництво під час воєнного стану — які діють обмеження?
Відповідь
Державна служба України з питань праці нагадує про рішення Уряду, який скасував дію кількох постанов щодо роботи за сумісництвом.
Кабмін 22 листопада 2022 року визнав такими, що втратили чинність:
- постанову КМУ від 3 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій»,
- постанову КМУ від 4 березня 2015 р. № 81 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції»,
- наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».
Скасовані документи визначали, що тривалість роботи за сумісництвом не може бути більшою чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не могла перевищувати половини місячної норми робочого часу.
Отже ці обмеження щодо тривалості робочого часу на роботі за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій були зняті.
Але обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» для окремих категорій працівників державного сектору економіки, залишились і діятимуть й надалі.