Чи правомірне звільнення через відмову працювати у змінених умовах

398

Запитання

Чи правомірне звільнення через відмову працювати у змінених умовах?

Відповідь

звільнення працівника

Калькулятор індексації зарплати

Так, роботодавець має право звільнити працівника, який відмовляється з будь-яких причин продовжувати виконувати роботу в нових умовах.

Працівник повинен повідомити письмово про відмову працювати у змінених умовах праці. На підставі п. 6 ст. 36 КЗпП України роботодавець може розірвати з ним трудовий договір.

В період дії воєнного стану роботодавець зобов’язан повідомити працівника про зміну умов праці та оплати праці не пізніш як до запровадження таких умов.

Законодавство не передбачає необхідності вжиття заходів щодо працевлаштування працівників у таких випадках.

Читайте також відповідь на питання: чи можливе звільнення працівника, який виїхав за кордон під час війни?

За матеріалами Держпраці

 

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9711