Відповідь

Так, роботодавець має право звільнити працівника, який відмовляється з будь-яких причин продовжувати виконувати роботу в нових умовах.
Працівник повинен повідомити письмово про відмову працювати у змінених умовах праці. На підставі п. 6 ст. 36 КЗпП України роботодавець може розірвати з ним трудовий договір.
В період дії воєнного стану роботодавець зобов’язан повідомити працівника про зміну умов праці та оплати праці не пізніш як до запровадження таких умов.
Законодавство не передбачає необхідності вжиття заходів щодо працевлаштування працівників у таких випадках.
Читайте також відповідь на питання: чи можливе звільнення працівника, який виїхав за кордон під час війни?
За матеріалами Держпраці
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Головбух установи захворів, тож на час його хвороби головним призначено найдосвідченішого бухгалтера. У статті розповімо, як оформити та оплатити тимчасове виконання обов’язків головного бухгалтера
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
Як правильно оформити заяву та наказ про відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами? Готові зразки документів та особливості їх оформлення – у статті.
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?