Чи застосовувати ПСП при виплаті авансу

1341

Запитання

Чи застосовувати ПСП при виплаті авансу з зарплати?

Відповідь

податкова соціальна пільга

Платник ПДФО має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, якщо його розмір не перевищує суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Відповідна норма передбачена п. 169.1 ПКУ.

Граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга при нарахуванні ПДФО:

  • у 2021 році – 3180,00 грн.;
  • у 2022 році – 3470,00 грн.;
  • у 2023 році – 3760,00 грн.

Якщо місячна заробітна плата перевищує встановлений розмір, то питання надання ПСП не розглядається.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, чи мають право на ПСП пенсіонери, які продовжують працювати.

Довідково: податкова соціальна пільга — це сума, на яку бухгалтер має зменшити платнику ПДФО на суму його оподатковуваної зарплати, яку отримує від одного роботодавця. Розмір ПСП визначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатної особи (із розрахунку на місяць), установленого законом на 1 січня звітного податкового року.

За матеріалами ДПС

 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34057

ПСП 2025: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
85408

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
105911

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
411634