Дохід отримано за кордоном: чи нараховується ЄСВ

853

Запитання

Дохід отримано за кордоном: чи нараховується ЄСВ?

Відповідь

нарахування ЄСВ

Базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої заробітної плати. Зокрема, норми встановлені п. 1 частини 1 ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (надалі – Закон).

Громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами країни, мають право на добровільну сплату єдиного внеску (частина 1 ст.10 Закону).

Тому отриманий за кордоном дохід не є базою нарахування ЄСВ. 

Такі українці мають право на добровільну сплату ЄСВ у разі укладення договору про добровільну участь на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Нагадаємо, Профільний комітет Верховної Ради 5 квітня підтримав законопроєкт № 7632, який звільняє українських біженців від обов'язку декларувати доходи, отримані в 2022 році в якості допомоги від іноземних держав, закордонних урядів чи благодійних організацій.

За матеріалами ДПС

🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10194

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19769

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
113549

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
434467