Дохід отримано за кордоном: чи нараховується ЄСВ

360

Запитання

Дохід отримано за кордоном: чи нараховується ЄСВ?

Відповідь

нарахування ЄСВ

Калькулятор індексації зарплати

Базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої заробітної плати. Зокрема, норми встановлені п. 1 частини 1 ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (надалі – Закон).

Громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами країни, мають право на добровільну сплату єдиного внеску (частина 1 ст.10 Закону).

Тому отриманий за кордоном дохід не є базою нарахування ЄСВ. 

Такі українці мають право на добровільну сплату ЄСВ у разі укладення договору про добровільну участь на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Нагадаємо, Профільний комітет Верховної Ради 5 квітня підтримав законопроєкт № 7632, який звільняє українських біженців від обов'язку декларувати доходи, отримані в 2022 році в якості допомоги від іноземних держав, закордонних урядів чи благодійних організацій.

За матеріалами ДПС

 

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
75742

Звіт ЄСВ 2024: зразок заповнення та бланк

Звіт ЄСВ – так до сих пір часто називають Податковий розрахунок, що містить дані не лише про ЄСВ, але й про ПДФО та військовий збір. До вашої уваги склад Звіту ЄСВ і приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?
132018

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
510

ЄСВ 2024

Законом про Держбюджет-2024 (закон № 3460-IX) встановлено нові підвищені розміри мінімальної заробітної плати, окрім цього в Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, який повноваження податківців з адміністрування ЄСВ 2024 року передає Пенсійному фонду України. Розглянемо що таке єдиний соціальний внесок та як він зміниться у 2024 році та які новації з ЄСВ слід очікувати.
16587

Мінімальна заробітна плата 2024 року

Мінімальна зарплата зміниться у 2024 році. Мінімалка 2024 буде підвищена двічі на рік. В нашій статті – як мінімальна зарплата в Україні вплине на основні соціальні показники та податки: виплати бюджетникам, пенсії, мінімальний розмір ЄСВ та мінімальну пенсію.
6473