Українських біженців звільнять від подання декларацій про доходи, але за однієї умови

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив про майбутній закон і скасування декларацій для українських біженців за кордоном.

біженців звільнять від подання декларацій про доходи

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Профільний комітет Верховної Ради 5 квітня підтримав законопроєкт № 7632, який звільняє українських біженців від обов'язку декларувати доходи, отримані в 2022 році в якості допомоги від іноземних держав, закордонних урядів чи благодійних організацій.

За словами Вадима Гетманцева, декларацію можна буде не подавати, якщо біженці отримували виключно пільговані доходи. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що в своєму роз'ясненні Державна податкова служба наголошувала, що згідно з діючим законодавством, українські біженці звільняються від сплати військового збору та податку на доходи фізичних осіб з суми отриманої допомоги. Але все одно вони мали б подавати декларації про такі отримані доходи.

Про це повідомляв й Уповноважений з захисту прав людини Дмитро Лубинець, який заявив, що мільйони українців, які знайшли прихисток в інших країнах після початку повномасштабної війни, отримують грошову та матеріальну допомогу. Мова йде про допомогу від іноземних держав, їхніх державних фондів, іноземних кампаній та організацій.

За словами експерта порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС», не потрібно подавати податкову декларацію особам, які за 2022 рік мали:

  • доходи у вигляді зарплати. Усе сплачено і задекларовано роботодавцями;
  • доходи за ЦПД. Якщо виконавці робіт чи надавачі послуг за ЦПД не були зареєстровані як підприємці, то сплатити податки за них мали замовники їхніх робіт/послуг, які виплачували винагороду за цими ЦПД;
  • доходи по підприємницькій діяльності на спрощеній системі оподаткування. Тобто особа зареєстрована підприємцем та звітує за такі доходи у податковій декларації платника єдиного податку. Однак, якщо така особа отримує певні доходи не від підприємницької діяльності, то тоді вона має подати податкову декларацію про доходи на загальних підставах;
  • доходи у вигляді відсотків по депозитам в українських банках. Податки утримували й декларували українські банки;
  • доходи від продажу майна, якщо сплатили податки в момент нотаріального оформлення. Відзвітувати має нотаріус.
🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10261

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
41403

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
389205

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
42126

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
20445

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді