Чи застосовується ПСП працівнику поновленому на роботі
Запитання
Чи застосовується ПСП працівнику поновленому на роботі на підставі рішення суду?
Відповідь
ПСП-2023: кому і як надавати
Стаття 235 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII визначає, що при поновленні на роботі суд одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більш як за 1 рік. Якщо заява про поновлення розглядається більше року не з вини працівника, середній заробіток виплачується за весь час вимушеного прогулу.
При цьому середній заробіток – це визначений нормами за встановленими правилами розмір заробітної плати працівника, обчислений за певний період часу. Також будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги. ПСП застосовується до доходу, якщо його розмір не перевищує прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. В 2023 році граничний розмір для надання пільги становить 3760 грн.
Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження, то такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування. Тож після рішення суду про поновлення до зазначеного доходу може бути застосована податкова соціальна пільга. Податківці звертають увагу, що у кожному конкретному випадку застосування податкової соціальної пільги слід розглядати з урахуванням документів і матеріалів, що стосуються окремої справи.