Як роботодавцю дізнатися про загибель мобілізованого працівника

1155

Запитання

Чи повідомляють роботодавця про смерть мобілізованого працівника?

Відповідь

На ваші запитання відповідають Сергій Кучинський, офіцер відділення комплектування Дніпровського РВК, Київ 
Юлія Видиборець, аналітик системи «Експертус Кадри», юрист з трудового права, сертифікований експерт з військового обліку

Ні. Про смерть мобілізованого працівника насамперед повідомлять сім’ю або близьких родичів. Якщо місце їх проживання невідоме або родичів немає — територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) за місцем призову працівника. Безпосередньо роботодавця не повідомляють.

Державну реєстрацію смерті проводять органи державної реєстрації актів цивільного стану на підставі документа встановленої форми про смерть (ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 № 2398-VI). В актовому записі зазначають, що смерть настала в період проходження військової служби, якщо відповідний запис є у графі «Причина смерті» лікарського свідоцтва про смерть (п. 11 глави 5 розд. ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5).

Облік особового складу Збройних Сил України в особливий період ведуть у порядку, встановленому на мирний час, та з урахуванням особливостей, викладених у розділі ІІІ Інструкції з організації обліку особового складу Збройних Сил України, затвердженої наказом Міноборони від 26.05.2014 № 333 (далі — Інструкція). Відповідно до пункту 7.2 глави 7 розділу II Інструкції, що визначає порядок обліку особового складу Збройних Сил України в мирний час, смерть/загибель військовослужбовця реєструють в органах державної реєстрації актів цивільного стану. Будь-яких застережень щодо зміни зазначених норм в особливий період Інструкція не передбачає (листи Мін’юсту від 24.11.2014 № 16326-0-26-14/6.1Міноборони від 20.02.2015 № 321/К/1542).

Командир військової частини зобов’язаний у день смерті/загибелі військовослужбовця особисто повідомити письмово та через засоби зв’язку військового комісара за місцем проживання сім’ї померлого/загиблого (п. 7.1 глави 7 розділу II Інструкції).

Військова частина складає сповіщення на загиблих і разом зі свідоцтвом про смерть надсилає до ТЦК за місцем проживання членів їх сімей / близьких родичів протягом доби після того, як отримає достовірну інформацію про загибель. Якщо місце проживання сім’ї загиблого невідоме або він не мав сім’ї чи близьких родичів, сповіщення надсилають до ТЦК за місцем призову (п. 7.5. гл. 7 розд. IIп. 5.1 гл. 5 розд. ІІІ Інструкціїлист Міноборони від 20.02.2015 № 321/К/1542).

Надсилати сповіщення безпосередньо сім’ям загиблих заборонено.

Сповістити сім’ї зобов’язаний ТЦК протягом семи днів після того, як отримає сповіщення від військової частини (п. 7.15 гл. 7 розд. IIп. 5.2 гл. 5 розд. ІІІ Інструкції).

Дії роботодавця залежать від того, як він дізнався про смерть працівника.

Якщо побачили випадкове фото, відео, зателефонував працівник, який служив разом із загиблим, — немає підстав вчиняти будь-які дії до офіційного підтвердження інформації. Доведеться звертатися до сім’ї, родичів загиблого. Радимо зачекати певний час, необхідний на їх сповіщення, щоб не принести рідним звістку, яка може виявитися неправдивою. Кошти, які нарахуєте працівнику за цей час, бухгалтерія зможе врахувати як частину компенсації за невикористану відпустку. Вже виплачені кошти не утримують.

Телефонувати доречно в присутності свідків і увімкнути гучний зв’язок. Якщо інформація підтвердиться, складіть акт. Він стане підставою припинити наказом нараховувати середній заробіток. Адже свідоцтво про смерть можете отримати від родичів нескоро. Коли отримаєте свідоцтво — припиніть трудовий договір із працівником у зв’язку зі смертю. Дата наказу — день отримання свідоцтва про смерть, дата припинення трудового договору — дата смерті. Видайте родичам трудову книжку та суми, належні померлому.

Якщо родичі самі зателефонували на підприємство, також складіть акт, щоб на його підставі наказом припинити нараховувати середній заробіток. Акт — службовий документ, складений групою осіб чи спеціально уповноваженою особою для засвідчення встановлених нею фактів, пов’язаних з діяльністю організації, її окремих структурних підрозділів або окремих працівників (Рекомендації щодо складення і оформлення акта Збірника уніфікованих форм організаційно-розпорядчих документів, схвалені протоколом Методичної комісії Держкомархіву від 20.06.2006 № 3).

Якщо не маєте відомостей про родичів загиблого, зверніться до ТЦК, який його призвав.

Коли ТЦК призиває працівників у зв’язку з мобілізацією, в облікову картку вносять контактні дані й відомості про родичів або інших осіб, з якими можна зв’язатися у випадку загибелі. Крім того, якщо родичів сповіщав ТЦК за місцем їх проживання, ТЦК, який призвав працівника, протягом п’яти днів отримає повідомлення про загибель військовозобов’язаного та сповіщення його родичів (п. 5.4 гл. 5 розд. ІІІ Інструкції).

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151267

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14358