Які витрати можна включити до податкової знижки

589

Запитання

Які витрати можна включити до податкової знижки?

Відповідь

Детальний матеріал

Формула розрахунку середньоденної зарплати для різних виплат

Переглянути
Які витрати можна включити до податкової знижки

Калькулятор індексації зарплати

Право на податкову знижку визначено у ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Наводимо перелік витрат, які можна включити до податкової знижки:

  • частину процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;
  • пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям; 
  • сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання;
  • страхові платежі за договором довгострокового навчання; 
  • суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій; 
  • суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини; 
  • суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу; 
  • суми витрат у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб); 
  • суми витрат на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19; 
  • сума фактично понесених витрат на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті. 

Cума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу.  

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався податковою знижкою, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 Кодексу).  

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.  

За інформацією ГУ ДПС у Львівській області

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2024

Граничні розміри ЄСВ у 2024 році двічі змінювалися через збільшення мінімальної зарплати. Це впливає на мінімальний та максимальний розмір ЄСВ у II-IV кварталах 2024 року. Розглянемо, що таке єдиний соціальний внесок, як змінюється ЄСВ у 2024 році та які новації з ЄСВ слід очікувати.
29375

ПДФО 2024

Податок на доходи фізичних осіб є загальнодержавним податком, який наповнює державний та місцеві бюджети. Відсоток ПДФО впливає на величну отримуваного доходу працівників. Яка ставка ПДФО у 2024 році, за якими правилами його утримувати із зарплати та інших виплат.
8742

Відрахування із заробітної плати 2024

У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
6172

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
58464