Які витрати можна включити до податкової знижки

708

Запитання

Які витрати можна включити до податкової знижки?

Відповідь

Детальний матеріал

Формула розрахунку середньоденної зарплати для різних виплат

Переглянути
Які витрати можна включити до податкової знижки

Калькулятор індексації зарплати

Право на податкову знижку визначено у ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Наводимо перелік витрат, які можна включити до податкової знижки:

  • частину процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;
  • пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям; 
  • сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання;
  • страхові платежі за договором довгострокового навчання; 
  • суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій; 
  • суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини; 
  • суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу; 
  • суми витрат у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб); 
  • суми витрат на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19; 
  • сума фактично понесених витрат на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті. 

Cума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу.  

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався податковою знижкою, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 Кодексу).  

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.  

За інформацією ГУ ДПС у Львівській області

опитування бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий збір 2024 – зміни з 01 жовтня

Мета військового збору випливає з самої назви – збільшити фінансування видатків на оборону України, у т.ч. фінансування ЗСУ. Військовий збір існує з 2014 року, але з 01 жовтня 2024 року відбудеться його збільшення. Про ставки військового збору, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників – у цьому огляді.
26074

Звіт ЄСВ: зразок заповнення та бланк

Звіт ЄСВ – так до сих пір часто називають Податковий розрахунок, що містить дані не лише про ЄСВ, але й про ПДФО та військовий збір. До вашої уваги склад Звіту ЄСВ і приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?
148648

Призупинення дії трудового договору: що в Податковому розрахунку

З консультації дізнаєтеся, чи зазначати в Додатку Д5 реквізити наказу про призупинення дії трудового договору, як заповнити при цьому Додатки Д1 та 4ДФ, а також, як бути з ЄСВ з мінімальної бази
16694

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
3367

Відрахування із заробітної плати 2024

У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
12107