Кабмін пропонує у 2023 році залишити без змін розмір прожиткового мінімуму. Це означає, що розміри мінзарплати, зарплати бюджетників, пенсій і соціальних виплат теж не зростатимуть.
Бронювання працівників: Мінекономіки роз’яснює зміни
Законопроєкт «Про Державний бюджет України на 2023 рік» № 8000 (далі — законопроєкт № 8000) передбачає, що у 2023 році мінімальна зарплата становитиме 6700 грн.
Із пояснювальної записки до законопроєкту № 8000:
З урахуванням вимог ст. 51 Бюджетного кодексу України керівники бюджетних установ та державних органів мають забезпечити утримання чисельності працівників та виплату заробітної плати в межах видатків, передбачених у проекті державного бюджету на 2023 рік.
Посадовий оклад працівника І тарифного розряду становить 44,5% мінзарплати. У 2023 році його розраховуватимуть на основі мінімалки в 6500 грн. Отже, з 01.01.2023 розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки становитиме 2893 грн.
Також не зміняться оклади працівників інших держорганів, оплату праці яких регулюють спеціальні закони, а також податкових і митних органів. Їхні оклади розраховуватимуть на основі прожиткового мінімуму 2102 грн.
За матеріалами ВРУ
Лікарняні 2024 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2024 та 2025 роках в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
Декретні виплати у 2024 та 2025 роках: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога у зв’язку з вагітністю та пологами під час війни
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
У консультації розглянемо, що є підставою для відрядження, як скласти кошторис витрат та терміни звітування у бюджетних установах.
Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).