Верховна Рада готує новий порядок сплати ПДФО

В парламенті планують вдосконалити порядок нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб

порядок сплати ПДФО зміни

Калькулятор індексації зарплати

Порядок сплати ПДФО за надомних працівників буде змінено в разі прийняття Верховною Радою законпроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення порядку нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету» № 8122-1. 

Пропонується сплачувати ПДФО за місцем роботи надомних працівників, яке визначено трудовим договором про надомну роботу.

Також в проєкті закону закладено низку змін щодо сплати ПДФО:

  • зобов’язати роботодавців зазначати в податковій звітності код і категорію адміністративно-територіальної одиниці та території територіальної громади відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць і території територіальної громади, де знаходиться робоче місце працівника;
  • встановити, що у разі створення/переміщення відокремленого підрозділу на територію іншої територіальної громади юрособа має повідомити про це органи контролю за своїм місцезнаходженням і за місцезнаходженням новостворених/переміщених підрозділів;
  • дозволити перераховувати ПДФО на єдиний рахунок;
  • ПДФО за надомних працівників слід перераховувати до місцевого бюджету за місцем їх роботи, яке визначили трудовим договором про надомну роботу.

В разі ухвалення закон та новий порядок сплати ПДФО наберуть чинності з 1 січня 2023 року. Юрособи впродовж шести місяців з дня набрання чинності змін мають повідомити органи контролю про створення відокремленого підрозділу або його переміщення на територію іншої територіальної громади.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що ПДФО відноситься до відрахувань із заробітної плати. Загалом відрахування із зарплати працівника включають в себе:

  • податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
  • військовий збір;
  • інші утримання: аліменти, борги за виконавчими листами, середній заробіток у разі відшкодування збитків, шкоди з матеріально відповідальних осіб тощо. Це може бути також платіж, який здійснюється за заявою працівника, наприклад профспілкові внески, внески до благодійних фондів, внески до громадських організацій, погашення банківських кредитів, різних позик тощо.

За інформацією Верховної Ради

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395277

ПДФО у 2025 році: ставка, сплата і розрахунок

Податок на доходи фізичних осіб — загальнодержавним податком, який наповнює державний та місцеві бюджети. Відсоток ПДФО впливає на величну отримуваного доходу працівників. У статті підкажемо, яка ставка ПДФО застосовується у 2025 році, за якими правилами його утримувати із зарплати та інших виплат.
47964

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді