Нова форма податкового повідомлення-рішення набере чинності 29 листопада

Два накази Міністерства фінансів України затверджують зміни до податкового повідомлення-рішення

Нова форма податкового повідомлення-рішення

Оновлена форма Податкового розрахунку: як запов­нювати і коли звітувати

З 29 листопада зміниться порядок, за яким платники податків мають надсилати орган контролю податкові повідомлення-рішення. Документ доповнено новим додатком під номером 31.

Два накази Мінфіну, які затверджують зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, опубліковані 30 вересня і мають набути чинності 29.11.2022.

Які зміни внесено

  1. Узгодили з підпунктом 4 пункту 34 розділу I Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» від 30.11.2021 № 1914-IX.
  2. Доповнили новим додатком 31 «Податкове повідомлення-рішення за формою МПЗФ».

Податкове повідомлення-рішення за формою МПЗФ складають для платників податків — фізосіб, якщо за законом орган контролю самостійно визначає податкове зобов’язання з позитивного значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів для фізосіб — власників, орендарів, користувачів на інших умовах (зокрема на умовах емфітевзису) земельних ділянок, належних до сільгоспугідь, не переданих такими особами в оренду/суборенду, емфітевзис або інше користування на підставі договорів, які уклали та зареєстрували відповідно до законодавства.

Форму МПЗФ надсилають/вручають платникові податків у строки, що встановив Податковий кодекс України для визначення органом контролю загального мінімального податкового зобов’язання фізособам — власникам, орендарям, користувачам на інших умовах, зокрема на умовах емфітевзису, земельних ділянок, що належать до сільгоспугідь.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що податкове зобов’язання у органів місцевої влади виникає на момент його узгодження. Такою датою вважається дата подачі податкової декларації або уточнюючого розрахунку за умови, що вони були прийняті ДПС.

За матеріалами Міністерства фінансів України

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121340

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117820

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6202

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34033

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111104

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді