Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати
З 29 листопада зміниться порядок, за яким платники податків мають надсилати орган контролю податкові повідомлення-рішення. Документ доповнено новим додатком під номером 31.
Два накази Мінфіну, які затверджують зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, опубліковані 30 вересня і мають набути чинності 29.11.2022.
Які зміни внесено
- Узгодили з підпунктом 4 пункту 34 розділу I Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» від 30.11.2021 № 1914-IX.
- Доповнили новим додатком 31 «Податкове повідомлення-рішення за формою МПЗФ».
Податкове повідомлення-рішення за формою МПЗФ складають для платників податків — фізосіб, якщо за законом орган контролю самостійно визначає податкове зобов’язання з позитивного значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів для фізосіб — власників, орендарів, користувачів на інших умовах (зокрема на умовах емфітевзису) земельних ділянок, належних до сільгоспугідь, не переданих такими особами в оренду/суборенду, емфітевзис або інше користування на підставі договорів, які уклали та зареєстрували відповідно до законодавства.
Форму МПЗФ надсилають/вручають платникові податків у строки, що встановив Податковий кодекс України для визначення органом контролю загального мінімального податкового зобов’язання фізособам — власникам, орендарям, користувачам на інших умовах, зокрема на умовах емфітевзису, земельних ділянок, що належать до сільгоспугідь.
Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що податкове зобов’язання у органів місцевої влади виникає на момент його узгодження. Такою датою вважається дата подачі податкової декларації або уточнюючого розрахунку за умови, що вони були прийняті ДПС.
За матеріалами Міністерства фінансів України