ФДМУ пропонує списати пошкоджене або зруйноване державне майно

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фонд держмайна України оприлюднив для обговорення проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 4 Порядку списання об’єктів державної власності».

пошкоджене або зруйноване державне майно

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Проєктом постанови пропонують розширити перелік майна, яке підлягає списанню та не може бути відчужене, безоплатно передане державним підприємствам, установам чи організаціям та щодо якого не можуть бути застосовані інші способи управління (або їх застосування може бути економічно недоцільне).

До переліку майна включать два види:

  • пошкоджене внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів — за умови, що відновлення його є економічно недоцільним;
  • зруйноване внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

У разі списання цього майна держоргани та бюджетні установи, які фінансуються з державного бюджету, повинні керуватись:

 

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік та документальне оформлення передачі комунального майна ОМС

Комунальне майно має особливий правовий статус, знаходиться під управлінням ОМС та може передаватися рішенням місцевої ради на баланс інших комунальних закладів та комунальних підприємств. Як обліковувати таке майно, оформити документально його передачу – у цьому огляді.
24267

Інвентаризація основних засобів: порядок проведення

В бюджетних установах щороку проводиться інвентаризація основних засобів та інших необоротних матеріальних активів (ІНМА) . Вона підтверджує достовірність бухгалтерського обліку і фінзвітності бюджетних установ. Розглянемо, коли і як її проводити.
29586

Акт приймання-передачі транспортного засобу

Коли установа безоплатно отримує чи передає авто, здає його в оренду, відправляє або забирає з ремонту тощо, вона складає акт приймання-передачі транспортного засобу. Форми актів різняться залежно від мети передачі транспортного засобу. Розглянемо, у яких випадках і за якою формою складати ці акти.
54898

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді