Як будуть надаватися соціальні та медичні послуги потерпілим на виробництві

Кабмін затвердив Порядок організації надання деяких соціальних послуг з догляду та медичних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

медичні послуги потерпілим на виробництві

Пошук по Класифікатору професій

Урядова постанова від 28.04.2023 № 438 врегульовує порядок реалізації права громадян на належні їм соціальні послуги.

Постраждалий на виробництві може отримати соціальні послуги за вибором:

  • через надавачів соціальних послуг (юридичних та фізичних осіб – підприємців, яких внесено до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
  • через фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, без здійснення підприємницької діяльності);
  • отримати грошову компенсацію, якщо догляд здійснює член сім’ї або інша особа.

Пенсійний фонд України відповідає за складання списків потерпілих на виробництві, які потребують догляду, та взаємодіє з територіальними громадами, де вони проживають.

Медичні послуги потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання надаються у межах медичних гарантій, зокрема медичної послуги з надання мобільної паліативної допомоги. Такі послуги здійснюють сімейні лікарі, з якими потерпілі уклали декларацію. 

Нагадаємо, в квітні 2023 року Пенсійний фонд України зарахував застрахованим особам проіндексовані щомісячні виплати у зв’язку з нещасним випадком та професійним захворюванням.

Перерахунок проводився автоматично, без звернення людини. Під час індексації використаний коефіцієнт, що враховує показники зростання споживчих цін та середньої заробітної плати (доходу) в Україні. В 2023 році коефіцієнт затверджено Кабміном на рівні 1,197, але розмір збільшення після перерахування страхової виплати не може бути вищим за 1500 гривень.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14188

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9851

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді