Чи має право роботодавець вимагати військовий квиток
Переглядів: 902
Запитання
Чи має право роботодавець при укладенні трудового договору вимагати військовий квиток?
Відповідь
Детальний матеріал
Переглянути
Бронювання бюджетників крок за кроком – чи можна анулювати бронь
Пошук по Класифікатору професій
Порядок прийняття на роботу, а також документи, які має подати кандидат на посаду визначає ст. 24 КЗпП, яка зобов’язує кандидатів на працевлаштування подати з-поміж іншого військово-обліковий документ.
Додаткові вимоги встановлює Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, який КМУ затвердив постановою від 30.12.2022 № 1487 (далі — Порядок).
Роботодавець зобов’язаний перевірити в особи, яка працевлаштовується, наявність:
- військово-облікового документа;
- відмітки у військово-обліковому документі про взяття на військовий облік (абзац другий пункту 34 Порядку).
З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:
- перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку;
- або перевірку відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія.
33
93
37
30
41
7935
Статті за темою
Усі статті за темоюВійськовий облік жінок за новими правилами
Експерт підкаже, як вести військовий облік жінок на підприємстві або в установі. Поговоримо про законодавчі норми та роз'яснимо, як впоратися з новими обсягами роботи і не порушити закон.
27339
Одноразова грошова допомога: що змінилося з Постановою Кабміну №1090
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
15183
Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових: як не втратити
Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
6765