Тарифні розряди педагогічних працівників закладів освіти підвищено на дві позиції (постанова КМУ «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» від 14.12.2016 № 974; далі — Постанова № 974). Отже, підвищилися й їх ставки заробітної плати (посадові оклади).
Збільшення ставок заробітної плати (посадових окладів) з 1 січня 2017 року стосувалося працівників закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
Педагогічним працівникам інших закладів освіти, які фінансуються коштом державного та місцевих бюджетів, розмір заробітної плати збільшено з 1 вересня 2017 року.
При цьому органи місцевого самоврядування могли приймати власне рішення про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів освіти, які отримують кошти з місцевих бюджетів, до 1 вересня 2017 року.
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2022 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати у 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Планування бюджету територіальної громади СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
Тож на підставі нових ставок заробітної плати (посадових окладів) проведено тарифікацію педагогічних працівників закладів освіти на 2017-2018 навчальний рік.
►Якою буде мінімальна заробітна плата 2018 року
Основними нормативними документами, які регулюють умови оплати праці цих працівників, є:
- Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102);
- наказ МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 (далі — Наказ № 557).
Розмір місячної заробітної плати педагогічних працівників визначають щорічно станом на 1 вересня у тарифікаційному списку навчального закладу. Цей розмір включає ставку заробітної плати (посадовий оклад), що залежить від тарифного розряду, а також надбавки, підвищення, доплати та інші виплати педпрацівникам, передбачені законодавством.
►Яку ставку заробітної плати встановити вчителю з дипломом бакалавра
Так, педагогічним працівникам виплачують надбавку за вислугу років. Це передбачено в Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженому постановою КМУ від 31.01.2001 № 78 (далі — Порядок № 78).
Педпрацівники мають право на надбавку «за престижність праці». Її виплату передбачає постанова КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 № 373 (далі — Постанова № 373).
Приклади розрахунку заробітної плати окремим категоріям працівників дошкільних навчальних закладів дивіться у тижневику «Головбух: Бюджет» № 44/2017.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух: Бюджет"