Профспілка працівників освіти і науки України пояснила, на рівні якого тарифного розряду слід встановлювати ставку заробітної плати вчителю, який має диплом бакалавра.
Учителям загальноосвітніх навчальних закладів, які не мають кваліфікаційної категорії, з 1 січня 2017 року ставки заробітної плати встановлюють на рівні 10-11-го тарифних розрядів (додаток 6 до наказу МОН від 26.09.2005 № 557). А саме, учителям:
- які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра (до введення в дію Закону України «Про освіту» — вищу освіту) — 11-й тарифний розряд;
- які не мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста магістра (до введення в дію Закону України «Про освіту» — вищу освіту) — 10-й тарифний розряд.
Нагадаємо, що кваліфікаційну категорію присвоюють лише після отримання повної вищої освіти, тобто магістерського рівня.
Тож у профспілці освітян наполягають, що вчителям, які мають освітній ступінь бакалавра, а також молодшого спеціаліста, ставку заробітної плати можна встановити за 10-м або за 11-м тарифним розрядом.
Джерело: сайт Профспілки працівників освіти і науки України
Потрібно розрахувати зарплату за погодинною оплатою праці у 2025 році? У статті — формула, приклад нарахування, роз’яснення щодо мінімальної зарплати, бази ЄСВ та погодинної оплати викладачів.
Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.