Чи можна відмовити працівнику у звільненні за власним бажанням

Якщо працівник вирішив звільнитися за власним бажанням, роботодавець не має права його не відпускати. Про це нагадали фахівці Держпраці.

Адже працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за 2 тижні (ст.38 Кодексу законів про працю України).

Крім того, працівник має право наполягати на розірванні трудового договору у коротший строк у разі неможливості продовжувати роботу з поважних обставин. Підставами для цього може бути переїзд працівника на нове місце проживання; переведення його чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інші поважні причини. В таких випадках роботодавець зобов’язаний розірвати трудовий договір у строк, який просить працівник.  

Відмова у звільненні працівника з роботи за власним бажанням є порушенням законодавства. Як наслідок, у разі звернення працівника до органів Держпраці керівника можуть притягнути до відповідальності.

Джерело: сайт ГУ Держпраці у Хмельницькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83269

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3334

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5958

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10059