Мінфін виклав у новій редакції методичні рекомендації з перевірки порівнянності показників фінансової звітності суб’єктів державного сектору (далі — СДС) та змінив для них правила бухгалтерського обліку:
- запасів, які СДС придбають (виробляють, отримують) і утримують для подальшого розподілу, передачі, продажу;
- активів, які становлять державні матеріальні резерви та запаси.
Тепер СДС мають обліковувати ці запаси й активи на субрахунках бухобліку:
- 1814 «Державні матеріальні резерви та запаси»;
- 1815 «Активи для розподілу, передачі, продажу».
Нагадаємо, що раніше СДС обліковували їх на рахунку 26 «Запаси для розподілу, передачі, продажу».
Відповідні зміни Мінфін вніс до Методичних рекомендацій з перевірки порівнянності показників фінансової звітності суб’єктів державного сектору та Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектору наказом від 21.12.2018 № 1074.
Джерело: Наказ Мінфіну від 21.12.2018 № 1074
Тетяна Піднебеснашеф-редактор видання «Головбух: Бюджет», член Громадської ради при Державній казначейській службі України Попереду у вас останнє випробування: закрити бюджетний рік та відзвітувати, як спрацювала установа. Звісно, треба використати АС «Є-Звітність». Казначеї зробили висновки з попередніх звітних кампаній і вдосконалили ті функції, з якими виникали проблеми. Що нового чекає на вас у системі та як скористатися новаціями?
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.