Мінфін оновив методику перевірки порівнянності показників фінзвітності та правила бухобліку

Мінфін виклав у новій редакції методичні рекомендації з перевірки порівнянності показників фінансової звітності суб’єктів державного сектору (далі — СДС) та змінив для них правила бухгалтерського обліку:

  • запасів, які СДС придбають (виробляють, отримують) і утримують для подальшого розподілу, передачі, продажу;
  • активів, які становлять державні матеріальні резерви та запаси.

Тепер СДС мають обліковувати ці запаси й активи на субрахунках бухобліку:

  • 1814 «Державні матеріальні резерви та запаси»;
  • 1815 «Активи для розподілу, передачі, продажу».

Нагадаємо, що раніше СДС обліковували їх на рахунку 26 «Запаси для розподілу, передачі, продажу».

Відповідні зміни Мінфін вніс до Методичних рекомендацій з перевірки порівнянності показників фінансової звітності суб’єктів державного сектору та Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектору наказом від 21.12.2018 № 1074.

Джерело: Наказ Мінфіну від 21.12.2018 № 1074

Є-Звітність: до формування річних звітів готові

Мінфін оновив методику перевірки порівнянності показників фінзвітності та правила бухобліку
Тетяна Піднебеснашеф-редактор видання «Головбух: Бюджет», член Громадської ради при Державній казначейській службі України
Попереду у вас останнє випробування: закрити бюджетний рік та відзвітувати, як спрацювала установа. Звісно, треба використати АС «Є-Звітність». Казначеї зробили висновки з попередніх звітних кампаній і вдосконалили ті функції, з якими виникали проблеми. Що нового чекає на вас у системі та як скористатися новаціями?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405860

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180298

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49825

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22680

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді