Відповідальність за помилку в податковій декларації

Платники податку під час заповнення декларацій (розрахунків) або додатків до них можуть допустити помилки:

  • арифметичні — коли виконують арифметичні дії, обчислюють об’єкт оподаткування, аби визначити податкові зобов’язання з податку, збору, обов’язкового платежу, а також коли переносять дані із додатків, на підставі яких заповнюють відповідні рядки декларації (неправильно поставлена кома в одиницях виміру, неправильно перенесений підсумок з додатка);
  • методологічні — коли неправильно застосовують або не застосовують ставки оподаткування чи коефіцієнти при визначенні податкового зобов’язання з податку, збору (обов’язкового платежу).

Аби перевірити податкову звітність платників податків, посадові особи контролюючих органів без будь-якого спеціального рішення або направлення проводять камеральні перевірки. Під час цих перевірок вони перевіряють податкову звітність платників податків суцільним порядком (ст. 76 ПК).

У разі виявлення порушень за результатами камеральної перевірки, податківці застосують відповідальність до платника податку виключно за помилки у податковій звітності, які призвели до заниження податкових зобов’язань.

Відтак, норми ПК не передбачають відповідальності за арифметичні або методологічні помилки.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

Є-Звітність: до формування річних звітів готові

Відповідальність за помилку в податковій декларації
Тетяна Піднебеснашеф-редактор видання «Головбух: Бюджет», член Громадської ради при Державній казначейській службі України
Попереду у вас останнє випробування: закрити бюджетний рік та відзвітувати, як спрацювала установа. Звісно, треба використати АС «Є-Звітність». Казначеї зробили висновки з попередніх звітних кампаній і вдосконалили ті функції, з якими виникали проблеми. Що нового чекає на вас у системі та як скористатися новаціями?

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2334

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
54165

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
49182

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді