Відповідальність за помилку в податковій декларації

Платники податку під час заповнення декларацій (розрахунків) або додатків до них можуть допустити помилки:

  • арифметичні — коли виконують арифметичні дії, обчислюють об’єкт оподаткування, аби визначити податкові зобов’язання з податку, збору, обов’язкового платежу, а також коли переносять дані із додатків, на підставі яких заповнюють відповідні рядки декларації (неправильно поставлена кома в одиницях виміру, неправильно перенесений підсумок з додатка);
  • методологічні — коли неправильно застосовують або не застосовують ставки оподаткування чи коефіцієнти при визначенні податкового зобов’язання з податку, збору (обов’язкового платежу).

Аби перевірити податкову звітність платників податків, посадові особи контролюючих органів без будь-якого спеціального рішення або направлення проводять камеральні перевірки. Під час цих перевірок вони перевіряють податкову звітність платників податків суцільним порядком (ст. 76 ПК).

У разі виявлення порушень за результатами камеральної перевірки, податківці застосують відповідальність до платника податку виключно за помилки у податковій звітності, які призвели до заниження податкових зобов’язань.

Відтак, норми ПК не передбачають відповідальності за арифметичні або методологічні помилки.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

Є-Звітність: до формування річних звітів готові

Відповідальність за помилку в податковій декларації
Тетяна Піднебеснашеф-редактор видання «Головбух: Бюджет», член Громадської ради при Державній казначейській службі України
Попереду у вас останнє випробування: закрити бюджетний рік та відзвітувати, як спрацювала установа. Звісно, треба використати АС «Є-Звітність». Казначеї зробили висновки з попередніх звітних кампаній і вдосконалили ті функції, з якими виникали проблеми. Що нового чекає на вас у системі та як скористатися новаціями?

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121128

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117699

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6188

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33965

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111027

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді