Як по-новому звітувати про квоту з працевлаштування

Мінсоцполітики вніс зміни до Порядку, за яким роботодавці звітують Держпраці про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (далі — Порядок). Зокрема, Мінсоцполітики:

  • змінив поняття «роботодавці». Тепер воно включає підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників (далі — ЧШП) від 8 осіб. Раніше роботодавцями вважалися установи і організації з ЧШП понад 20 осіб.
  • встановив норматив з працевлаштування (квоту) для роботодавців з ЧШП від 8 до 20 осіб — вони мають працевлаштовувати у штат не менше однієї особи передпенсійного віку;
  • оновив форму, за якою роботодавці звітують про працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Відтак, у оновленій формі роботодавці вказують у рядку:

  • 02 — середньооблікову ЧШП, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році;
  • 04 — середньооблікову ЧШП за звітний рік;
  • 05 — середньооблікову ЧШП за звітний рік, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
  • 06 — чисельність громадян, яких установа планує працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти.

Рядки 01-03 форми заповнюють роботодавці з ЧШП понад 20 осіб, а рядки 04-05 — роботодавці з ЧШП від 8 до 20 осіб.

Відповідні зміни Мінсоцполітики вніс до Порядку наказом «Про затвердження Змін до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» від 23.11.2018 № 1074, який набрав чинності 08.01.2019.

Джерело: Наказ Мінсоцполітики від 23.11.2018 № 1074

Норми робочого часу 2019 року

Як по-новому звітувати про квоту з працевлаштування
Ірина Житковаголовний редактор Експертус Кадри
Єдиної для всіх норми робочого часу 2019 року немає. Вона різниться залежно від робочого тижня — «п’ятиденка» чи «шестиденка», тривалості щоденної роботи. То хто й скільки працюватиме у 2019-му?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Баланс форма 1-дс – експертний зразок

Баланс 1 – це традиційний фінансовий звіт. Якими є загальні вимоги до складання звіту Баланс форма 1-дс , яку саме інформацію у 2023 році мають розкривати щодо своїх активів і пасивів бюджетні установи – підкаже експерт, а також надасть зразок заповнення.
64726

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
42432

Нова податкова накладна 2023: порядок заповнення

З 01 серпня 2023 року діє оновлена форма податкової накладної. Як заповнити нову форму – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
78301