Як по-новому звітувати про квоту з працевлаштування

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Мінсоцполітики вніс зміни до Порядку, за яким роботодавці звітують Держпраці про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (далі — Порядок). Зокрема, Мінсоцполітики:

  • змінив поняття «роботодавці». Тепер воно включає підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників (далі — ЧШП) від 8 осіб. Раніше роботодавцями вважалися установи і організації з ЧШП понад 20 осіб.
  • встановив норматив з працевлаштування (квоту) для роботодавців з ЧШП від 8 до 20 осіб — вони мають працевлаштовувати у штат не менше однієї особи передпенсійного віку;
  • оновив форму, за якою роботодавці звітують про працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Відтак, у оновленій формі роботодавці вказують у рядку:

  • 02 — середньооблікову ЧШП, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році;
  • 04 — середньооблікову ЧШП за звітний рік;
  • 05 — середньооблікову ЧШП за звітний рік, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
  • 06 — чисельність громадян, яких установа планує працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти.

Рядки 01-03 форми заповнюють роботодавці з ЧШП понад 20 осіб, а рядки 04-05 — роботодавці з ЧШП від 8 до 20 осіб.

Відповідні зміни Мінсоцполітики вніс до Порядку наказом «Про затвердження Змін до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» від 23.11.2018 № 1074, який набрав чинності 08.01.2019.

Джерело: Наказ Мінсоцполітики від 23.11.2018 № 1074

Норми робочого часу 2019 року

Як по-новому звітувати про квоту з працевлаштування
Ірина Житковаголовний редактор Експертус Кадри
Єдиної для всіх норми робочого часу 2019 року немає. Вона різниться залежно від робочого тижня — «п’ятиденка» чи «шестиденка», тривалості щоденної роботи. То хто й скільки працюватиме у 2019-му?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт №1-послуги (квартальна): інструкція та новий бланк 2025

У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
25202

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62399

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
108534

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
86424

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49703

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді