Урядовці планують змінити порядок надання соціальних відпусток працівникам

Урядовці планують змінити порядок надання соціальних відпусток працівникам

Мінекономіки оприлюднило для обговорення законопроєкт, яким прагне реформувати законодавство у сфері соціальних відпусток. Зокрема, у КЗпП урядовці планують увести поняття «одинока матір», «одинокий батько».

Грошову компенсацію виплачуватимуть за всі не використані працівниками дні додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, повнолітніх сина або дочку з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, перенесені з попереднього календарного року. За поточний календарний рік компенсацію можна отримати при звільненні за бажанням працівника. При цьому він втратить право на неї в іншого роботодавця в календарному році звільнення.

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батьки дитини зможуть використовувати одночасно

Урядовці планують змінити порядок надання соціальних відпусток працівникам

Подробиці ТУТ ⏩

Джерело: проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реформування законодавства у сфері соціальних відпусток)»

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5958

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
1945

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні.
295597

Виплата декретних у 2023 році

Декретні виплати: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
376270

Розрахунок відпускних на прикладах 2023

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2023 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
636316