Мінекономіки оприлюднило для обговорення законопроєкт, яким прагне реформувати законодавство у сфері соціальних відпусток. Зокрема, у КЗпП урядовці планують увести поняття «одинока матір», «одинокий батько».
Грошову компенсацію виплачуватимуть за всі не використані працівниками дні додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, повнолітніх сина або дочку з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, перенесені з попереднього календарного року. За поточний календарний рік компенсацію можна отримати при звільненні за бажанням працівника. При цьому він втратить право на неї в іншого роботодавця в календарному році звільнення.
Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батьки дитини зможуть використовувати одночасно
Подробиці ТУТ ⏩
Джерело: проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реформування законодавства у сфері соціальних відпусток)»
Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Працівник бюджетної установи в будь-який час може написати заяву на відпустку без збереження зарплати. Розглянемо, як її скласти правильно
У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?