МОЗ: Роз'яснення щодо нарахування базої заробітної плати для посад фельдшерів та акушерок

Міністерство охорони здоров'я України на своєму сайті надало офіційне роз'яснення щодо нарахування базої заробітної плати для посад фельдшерів та акушерок.

Допомогатор


 моз

Пунктом 1 постанови КМУ від 12 січня 2022 р. № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» установлено, що розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці встановлюється у межах фонду оплати праці на 2022 рік на рівні не менше 13 500 гривень для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти (раніше - середня спеціальна освіта), першим (бакалаврський) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства.

Відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик №78, затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 року №117 такі посади, як:

  • акушерка (молодший спеціаліст),
  • акушерка жіночої консультації (молодший спеціаліст),
  • акушерка стаціонару (молодший спеціаліст),
  • фельдшер (молодший спеціаліст),
  • фельдшер-лаборант (молодший спеціаліст або бакалавр),
  • фельдшер санітарний (молодший спеціаліст),
  • фельдшер із санітарної освіти (молодший спеціаліст),
  • фельдшер з медицини невідкладних станів (фахівці з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, раніше - середня спеціальна освіта) відносяться до фахівців, а саме молодших спеціалістів з медичною освітою або першим (бакалаврський) рівнем вищої медичної освіти або фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти.

Доцільно зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266 затверджено перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.

Запровадження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266 визначено наказом МОН від 06.11.2015 № 1151. Даним наказом затверджено таблицю відповідності переліку спеціальностей, згідно з якою спеціальності галузі знань Медицина (які були до 2015 року) Лікувальна справа (5.12010101), Сестринська справа (5.12010102), Медико-профілактична справа (5.12010103) прирівнюються до спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» 223 «Медсестринство».

З 2015 року:

  • у дипломі фельдшера : спеціальність – Медсестринство, спеціалізація – Лікувальна справа, професійна кваліфікація – Фельдшер;
  • У дипломі акушерки: спеціальність – Медсестринство, спеціалізація – Лікувальна справа, професійна кваліфікація – Акушерка.

Зважаючи на зазначене, на медичних працівників закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності, які займають зазначені вище посади, поширюється пункт 1 постанови КМУ від 12 січня 2022 р. № 2, а саме розмір нарахованої заробітної плати за повністю виконану ними місячну (годинну) норму праці у розмірі не менше 13 500 гривень.

Джерело: МОЗ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Органи місцевого самоврядування в Україні

Органи місцевого самоврядування (ОМС) – це виборні та інші органи територіальних громад, які мають повноваження вирішувати питання місцевого значення. Бухгалтер, який працевлаштовується у виконавчий орган місцевої ради, бюджетні установи, що фінансуються з місцевого бюджету, має розуміти не лише структуру установи, в якій працює, а й структуру ОМС, їх повноваження, у т. ч. щодо бюджету, отримання фінансування тощо. Розглянемо це детальніше.
103348

Акт списання основних засобів – бланк та зразок

Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів.
112040

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
93427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді