МОЗ формує перелік медичних закладів, які отримають дофінансування для виплати підвищеної заробітної плати медикам

За січень медикам державних та комунальних закладів охорони здоров'я вже нараховується заробітна плата на рівні не нижче 20 000 гривень для лікарів та 13 500 гривень для медичних сестер. Про це в ефірі «Радіо НВ» заявив заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко.

Допомогатор


 мозЗокрема, в більшості лікарень медики вже отримали нарахування нової базової заробітної плати. Ті ж медзаклади, які ще не здійснили нарахування, мають зробити це найближчими днями.

За словами заступника міністра, наразі у системі охорони здоров'я достатньо коштів для забезпечення оплати праці медикам у визначеному постановою розмірі.

«Якщо в якомусь медичному закладі проігнорують постанову Уряду та не нарахують базову заробітну плату, ми будемо приймати рішення щодо притягнення керівників такого медзакладу до відповідальності. Ми будемо розмовляти з кожним конкретним управлінцем, аби зрозуміти, в якому місці лікарня «просідає» та чому не вистачає коштів на забезпечення гідної оплати праці лікарям. Тобто ми будемо не просто фіксувати факт браку коштів, а й докладатимемо зусиль для покращення рівня менеджменту в закладі, аби керівництво навчилося правильно розподіляти кошти, та більша їх частина спрямовувалася на фінансове забезпечення медиків», – повідомив Олексій Яременко.

Зараз МОЗ збирає оперативну інформацію з кожного регіону, аби сформувати перелік медичних закладів, які не спроможні власним бюджетом забезпечити виплату гідної заробітної плати медикам. Такі заклади отримають дофінансування за окремим пакетом від Національної служби здоров'я. Пакет дофінансування видаватиметься терміном на 6 місяців.

Однак МОЗ верифікуватиме медзаклади, які декларують, що потребують допомоги від держави. На кожен з них чекатиме перевірка Держаудитслужби, яка має з'ясувати, чи раціонально керівництво лікарні витрачає кошти.

Джерело: МОЗ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106634

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405865

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
99

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді