Декларація з ПДВ: Порядок заповнення таблиці 2 додатка 6

Відповідно до Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, перерахунок частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій здійснюється у порядку та за формою згідно з таблицею 2 додатка 6 до податкової декларації з ПДВ.

 Декларація з ПДВ: Порядок заповнення таблиці 2 додатка 6


Перерахунок здійснюється за підсумками поточного календарного року, і результати відображаються у рядках 4.1 (4.1.1), 4.2 (4.2.1) та/або 4.3 (4.3.1) податкової декларації з ПДВ (далі – Декларація) за останній податковий період року (у разі анулювання реєстрації платника податку - у Декларації за останній податковий період, коли відбулося таке анулювання).

Відповідно до встановленої форми таблиці 2 додатка 6:

  • у графах 2 і 3 Таблиці 2 (Д6) відображаються обов’язкові реквізити зведеної податкової накладної (дата складання – графа 2, реєстраційний номер – графа 3), складеної відповідно до п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних ( далі – ЄРПН). Незалежно від дати реєстрації в ЄРПН зведена податкова накладна, складена відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ, підлягає відображенню в рядках 4.1 та/або 4.2, 4.3 (залежно від застосованої ставки податку: основна, 7 % чи 14 %) Декларації того звітного (податкового) періоду, за результатами якого вона складена;
  • у графах 4 і 5 відображаються обов’язкові реквізити розрахунку коригування до податкової накладної, складеної відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ та зареєстрованої в ЄРПН. Розрахунки коригування, складені в зв’язку з Перерахунком до зведених податкових накладних, складених відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ, підлягають відображенню в Таблиці 2 (Д6) за останній звітний (податковий) період року (у разі анулювання реєстрації платника ПДВ, у тому числі за рішенням суду – у звітному (податковому) періоді, у якому відбулося таке анулювання) незалежно від факту їх реєстрації в ЄРПН чи дати такої реєстрації;
  • у графі 6 Таблиці 2 (Д6) відображаються обсяги постачання, що підлягають коригуванню за основною ставкою. Значення кожного з рядків графи 6 Таблиці 2 (Д6) дорівнює значенню рядка V «Усього підлягають коригуванню обсяги постачання без урахування податку на додану вартість, що оподатковуються за основною ставкою (+) (-) (код ставки 20)» розділу А відповідного розрахунку коригування;
  • у графі 7 Таблиці 2 (Д6) відображаються обсяги постачання, що підлягають коригуванню за ставкою 7 %. Значення кожного з рядків графи 7 Таблиці 2 (Д6) дорівнює значенню рядка VI «Усього підлягають коригуванню обсяги постачання без урахування податку на додану вартість, що оподатковуються за ставкою 7 % (+) (-) (код ставки 7)» розділу А відповідного розрахунку коригування;
  • у графі 8 Таблиці 2 (Д6) відображаються обсяги постачання, що підлягають коригуванню за ставкою 14 %. Значення кожного з рядків графи 8 Таблиці 2 (Д6) дорівнює значенню рядка VII «Усього підлягають коригуванню обсяги постачання без урахування податку на додану вартість, що оподатковуються за ставкою 14 % (+) (-) (код ставки 14)» розділу А відповідного розрахунку коригування;
  • у графі 9 Таблиці 2 (Д6) відображається сума податку, яка збільшує або зменшує (-) суму податкових зобов’язань за основною ставкою. Значення кожного з рядків графи 9 Таблиці 2 (Д6) дорівнює значенню рядка II «сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту за основною ставкою (+) (-)» розділу А відповідного розрахунку коригування;
  • у графі 10 Таблиці 2 (Д6) відображається сума податку, яка збільшує або зменшує (-) суму податкових зобов’язань за ставкою 7 %. Значення кожного з рядків графи 10 Таблиці 2 (Д6) дорівнює значенню рядка III «сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту за ставкою 7 % (+) (-)» розділу А відповідного розрахунку коригування;
  • у графі 11 Таблиці 2 (Д6) відображається сума податку, яка збільшує або зменшує (-) суму податкових зобов’язань за ставкою 14 %. Значення кожного з рядків графи 11 Таблиці 2 (Д6) дорівнює значенню рядка IV «сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту за ставкою 14 % (+) (-)» розділу А відповідного розрахунку коригування.

Значення граф 6 та 9 рядка «Всього» Таблиці 2 (Д6) переносяться до рядка 4.1 (4.1.1) Декларації (колонка А та колонка Б відповідно) за останній звітний (податковий) період року (у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, у тому числі за рішенням суду – у звітному (податковому) періоді, у якому відбулося таке анулювання).

Значення граф 7 та 10 рядка «Всього» Таблиці 2 (Д6) переносяться до рядка 4.2 (4.2.1) Декларації (колонка А та колонка Б відповідно) за останній звітний (податковий) період року (у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, у тому числі за рішенням суду – у звітному (податковому) періоді, у якому відбулося таке анулювання).

Значення граф 8 та 11 рядка «Всього» Таблиці 2 (Д6) переносяться до рядка 4.3 (4.3.1) Декларації (колонка А та колонка Б відповідно) за останній звітний (податковий) період року (у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, у тому числі за рішенням суду – у звітному (податковому) періоді, у якому відбулося таке анулювання).

Джерело: ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера на листопад 2023 року

Публікуємо календар бухгалтера-бюджетника на листопад 2023 року. Календар звітності та податковий календар – час звіритися з графіком сплати податків та подання статистичних звітів.
1739

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
42674

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1432

Нова податкова накладна 2023: порядок заповнення

З 01 серпня 2023 року діє оновлена форма податкової накладної. Як заповнити нову форму – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
78984