Заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які установа виплачує працівнику (пп. 14.1.48 ПК).
Установи відносять:
- до фонду додаткової заробітної плати — доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій ( п. 2.2 розд. 2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5, далі — Інструкція);
- до інших заохочувальних та компенсаційних виплат — винагороди та премії одноразового характеру, компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадять понад встановлені цими актами норми (п. 2.3 розд. 2 Інструкції).
Установа, яка нараховує заробітну плату працівникові, зобов’язана утримувати з неї ПДФО за ставкою 18% (ст. 167 пп. 168.1.1 ПК).
Якщо установа проводить нарахування фонду оплати праці за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вона має їх відображати у фонді оплати праці того місяця, у якому вона провела ці нарахування (пп. 1.6.2 п. 1.6 розд. 1 Інструкції).
Відтак, усі доплати, надбавки і премії працівникам установи:
- включають до складу заробітної плати;
- оподатковують у тому місяці, в якому вони нараховані.
За інформацією ГУ ДФС у Луганській області
Наразі маємо кілька методологічних новацій та оновлені форми фінансових звітів. Чим саме оновлені форми відрізняються від попередніх та що треба врахувати під час звітування за 2018 рік?
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало