Доплати за минулі періоди у звітному місяці: як оподаткувати ПДФО

Заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які установа виплачує працівнику (пп. 14.1.48 ПК).

Установи відносять:

Установа, яка нараховує заробітну плату працівникові, зобов’язана утримувати з неї ПДФО за ставкою 18% (ст. 167 пп. 168.1.1 ПК).

Якщо установа проводить нарахування фонду оплати праці за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вона має їх відображати у фонді оплати праці того місяця, у якому вона провела ці нарахування (пп. 1.6.2 п. 1.6 розд. 1 Інструкції).

Відтак, усі доплати, надбавки і премії працівникам установи:

  • включають до складу заробітної плати;
  • оподатковують у тому місяці, в якому вони нараховані.

За інформацією ГУ ДФС у Луганській області

Новації в стандартах та формах звітів

Доплати за минулі періоди у звітному місяці: як оподаткувати ПДФО
Фаїна Іскрижицькаексперт Експертус Головбух
Наразі маємо кілька методологічних новацій та оновлені форми фінансових звітів. Чим саме оновлені форми відрізняються від попередніх та що треба врахувати під час звітування за 2018 рік?

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
71724

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього або відстороненого працівника

Працівники бюджетних установ часто мають виконувати обов’язки інших — тимчасово відсутніх або відсторонених. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього/відстороненого працівника? Від окладу за якою посадою встановлювати доплату? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.
76322

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
232262

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді