АМУ не підтримує експеримент Кабміну із передачі повноважень від ОМС до ДІАМ

Асоціація міст України не підтримує проект постанови КМУ «Про реалізацію експериментального проекту щодо особливостей надання (отримання, реєстрації) та відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».

 АМУ не підтримує експеримент Кабміну із передачі повноважень від ОМС до ДІАМ


Експериментом передбачається надання права замовнику самостійно визначати орган державного архітектурно-будівельного контролю для об’єктів усіх класів наслідків (СС1-СС3) та обирати між виконавчим органом місцевої ради з питань ДАБК та ДІАМ. Це своєю чергою викликає низку суперечностей із законодавчою базою.

Експерти АМУ наголошують, що чинною редакцією Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» чітко розмежовані повноваження та сфера відповідальності органів архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад та ДІАМ. Проведення експерименту суперечитиме Конституції у частині вищої юридичної сили закону над постановою та буде неможливим для практичного виконання.

До Асоціації міст України сьогодні входять близько тисячі територіальних громад. АМУ формує свою позицію виключно після консультацій з громадами та аналізу їх пропозицій.

АМУ не погоджує проект урядової постанови «Про реалізацію експериментального проекту щодо особливостей надання (отримання, реєстрації) та відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів» і пропонує відправити його на доопрацювання із подальшими консультаціями з територіальними громадами.

Джерело: Асоціація міст України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма 1-ОПП: нюанси заповнення

Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву – форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.
59119

Реєстраційна картка для отримання КЕП – бланк та зразок

Реєстраційна картка для юридичної особи для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) змінювалися неодноразово. У публікації – актуальна реєстраційна картка для електронних ключів - бланк і зразок її заповнення.
67556

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
49277

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
71724

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді