АМУ не підтримує експеримент Кабміну із передачі повноважень від ОМС до ДІАМ

Асоціація міст України не підтримує проект постанови КМУ «Про реалізацію експериментального проекту щодо особливостей надання (отримання, реєстрації) та відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».

 АМУ не підтримує експеримент Кабміну із передачі повноважень від ОМС до ДІАМ


Експериментом передбачається надання права замовнику самостійно визначати орган державного архітектурно-будівельного контролю для об’єктів усіх класів наслідків (СС1-СС3) та обирати між виконавчим органом місцевої ради з питань ДАБК та ДІАМ. Це своєю чергою викликає низку суперечностей із законодавчою базою.

Експерти АМУ наголошують, що чинною редакцією Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» чітко розмежовані повноваження та сфера відповідальності органів архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад та ДІАМ. Проведення експерименту суперечитиме Конституції у частині вищої юридичної сили закону над постановою та буде неможливим для практичного виконання.

До Асоціації міст України сьогодні входять близько тисячі територіальних громад. АМУ формує свою позицію виключно після консультацій з громадами та аналізу їх пропозицій.

АМУ не погоджує проект урядової постанови «Про реалізацію експериментального проекту щодо особливостей надання (отримання, реєстрації) та відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів» і пропонує відправити його на доопрацювання із подальшими консультаціями з територіальними громадами.

Джерело: Асоціація міст України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

тест для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Корисність основних засобів: оцінка, проводки

Переоцінка та зменшення корисності основних засобів – бухгалтер стикається з цими поняттями у своїй роботі. Як оцінити корисність основних засобів та відобразити в обліку втрати/вигоди від зменшення/відновлення корисності ОЗ – експерт підкаже.
4140

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
55372

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді