АМУ не підтримує експеримент Кабміну із передачі повноважень від ОМС до ДІАМ

Асоціація міст України не підтримує проект постанови КМУ «Про реалізацію експериментального проекту щодо особливостей надання (отримання, реєстрації) та відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».

 АМУ не підтримує експеримент Кабміну із передачі повноважень від ОМС до ДІАМ


Експериментом передбачається надання права замовнику самостійно визначати орган державного архітектурно-будівельного контролю для об’єктів усіх класів наслідків (СС1-СС3) та обирати між виконавчим органом місцевої ради з питань ДАБК та ДІАМ. Це своєю чергою викликає низку суперечностей із законодавчою базою.

Експерти АМУ наголошують, що чинною редакцією Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» чітко розмежовані повноваження та сфера відповідальності органів архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад та ДІАМ. Проведення експерименту суперечитиме Конституції у частині вищої юридичної сили закону над постановою та буде неможливим для практичного виконання.

До Асоціації міст України сьогодні входять близько тисячі територіальних громад. АМУ формує свою позицію виключно після консультацій з громадами та аналізу їх пропозицій.

АМУ не погоджує проект урядової постанови «Про реалізацію експериментального проекту щодо особливостей надання (отримання, реєстрації) та відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів» і пропонує відправити його на доопрацювання із подальшими консультаціями з територіальними громадами.

Джерело: Асоціація міст України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
83351

Бухгалтерська довідка – ЗРАЗОК

Для яких саме господарських операцій складається бухгалтерська довідка? Яку інформацію у ній вказувати? Відповімо на запитання й наведемо зразки заповнення для різних робочих ситуацій.
47016

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
32366

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237453

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді