У Парламенті готують до розгляду законопроекти щодо регулювання у сфері трудових відносин та гарантій соцзахисту ветеранів

04 лютого 2022 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, під час якого було розглянуто декілька законодавчих ініціатив, зареєстрованих у парламенті.

 У Парламенті готують до розгляду законопроекти щодо регулювання у сфері трудових відносин та гарантій соцзахисту ветеранів


Так, за підсумками засідання Комітет рекомендував Верховній Раді України включити до порядку денного сесії проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання праці деяких категорій працівників (реєстр. № 6392) та прийняти його за основу за підсумками розгляду у першому читанні. Альтернативний законопроект за реєстр. № 6392-1 пропонується відхилити.

Відповідно до пояснювальної записки, проект акту за реєстр. № 6392, зокрема, передбачає заборону дискримінації в трудових відносинах за ознакою вагітності та встановлює законодавчі гарантії для жінок, які вигодовують дитину віком до півтора року. У разі ухвалення зазначеного проекту Закону, відповідна категорія українок зможе реалізувати свій економічний потенціал та право на працю.

Також Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного сесії проект Закону про внесення змін до деяких законів України, спрямованих на забезпечення додаткових гарантій соціального захисту ветеранів війни (реєстр. № 6350) та прийняти його за основу за результатами розгляду у першому читанні.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, проектом акту передбачається внесення змін до чинного законодавства в частині посилення соціальної захищеності ветеранів війни та членів їх сімей на державному і місцевому рівнях, зокрема, щодо:

  • встановлення права ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», на отримання послуг із психологічної реабілітації та освітніх послуг у сфері освіти дорослих;
  • розроблення державних, регіональних (обласних, районних) та місцевих (міських, сільських, селищних) програм соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, спрямованих на реалізацію стратегії розвитку соціального і правового захисту, надання пільг та гарантій ветеранам війни та членам їх сімей;
  • віднесення ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Проект Закону за реєстр. № 5023 Комітет рекомендував Верховній раді України відхилити, а проект Закону за реєстр. № 6069 – включити до порядку денного сесії парламенту та за наслідками розгляду у першому читанні відхилити.

Джерело: Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9250

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3789

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1870