Новий законопроект про службу в органах місцевого самоврядування: що пропонується

Законопроект про службу в органах місцевого самоврядування покликаний, зокрема, розширити можливості залучення до роботи професійних управлінців. Про це повідомив генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов.

Новий законопроект про службу в органах місцевого самоврядування: що пропонується


«Новий законопроект розроблений у співпраці з органами місцевого самоврядування, а отже, враховує їх інтереси. Його ухвалення — це ще один крок на шляху підтримки та прискорення децентралізації і реформи місцевого самоврядування в Україні. До того ж, це сприятиме підвищенню привабливості служби в органах місцевого самоврядування та залученню професіональних фахівців», — наголосив Сергій Шаршов.

Документом пропонується:

  • розмежувати статус службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування;
  • закріпити принцип політичної неупередженості службовців місцевого самоврядування;
  • упорядкувати проведення відкритих конкурсів на посади службовців місцевого самоврядування;
  • запровадити щорічне оцінювання роботи представників місцевого самоврядування;
  • встановити рамки посадових окладів;
  • запровадження механізмів кар’єрного просування;
  • закріплення повноважень керівника служби в органах місцевого самоврядування;
  • удосконалити кадровий резерв тощо.

Законопроект розроблений Національним агентством України з питань державної служби. Наразі він опрацьовується профільним Комітетом Верховної Ради України.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9250

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3789

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1870