Як оплатити роботу в надурочний час

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Роботу в надурочний час установи мають оплачувати, якщо встановлені:

Роботу в надурочний час установи мають оплачувати, якщо встановлені:

  • погодинна оплата праці 2020 — в подвійному розмірі годинної ставки;
  • відрядна система оплати праці — доплачувати у розмірі 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, працю якого оплачують за погодинною системою (за всі відпрацьовані надурочні години);
  • підсумований облік робочого часу — в розмірі для надурочних за всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді.

Режим підсумованого обліку робочого часу можуть ввести безперервно діючі підприємства, установи, організації, а також окремі виробництва, цехи, дільниці, відділення і на деяких видах робіт, де за умовами роботи не можливо додержати встановлену для даної категорії працівників щоденну або щотижневу тривалість робочого часу.

Цей режим вимагає від установи правильної побудови розпорядку робочого дня і графіків змінності. Необхідно, щоб робочий час, який мають відпрацювати працівники за колективним договором за обліковий період, відповідав установленій законодавством нормі робочих годин, що припадає на цей період.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Як оплатити роботу в надурочний час
ЛЕВАДСЬКИЙ Іванексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Єдиної для всіх норми робочого часу 2019 року немає. Вона різниться залежно від робочого тижня — «п’ятиденка» чи «шестиденка», тривалості щоденної роботи. То хто й скільки працюватиме у 2019-му?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
216121

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403807

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250965

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
168346

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
27319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді