Як оплатити роботу в надурочний час

Роботу в надурочний час установи мають оплачувати, якщо встановлені:

Роботу в надурочний час установи мають оплачувати, якщо встановлені:

  • погодинна оплата праці 2020 — в подвійному розмірі годинної ставки;
  • відрядна система оплати праці — доплачувати у розмірі 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, працю якого оплачують за погодинною системою (за всі відпрацьовані надурочні години);
  • підсумований облік робочого часу — в розмірі для надурочних за всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді.

Режим підсумованого обліку робочого часу можуть ввести безперервно діючі підприємства, установи, організації, а також окремі виробництва, цехи, дільниці, відділення і на деяких видах робіт, де за умовами роботи не можливо додержати встановлену для даної категорії працівників щоденну або щотижневу тривалість робочого часу.

Цей режим вимагає від установи правильної побудови розпорядку робочого дня і графіків змінності. Необхідно, щоб робочий час, який мають відпрацювати працівники за колективним договором за обліковий період, відповідав установленій законодавством нормі робочих годин, що припадає на цей період.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Як оплатити роботу в надурочний час
ЛЕВАДСЬКИЙ Іванексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Єдиної для всіх норми робочого часу 2019 року немає. Вона різниться залежно від робочого тижня — «п’ятиденка» чи «шестиденка», тривалості щоденної роботи. То хто й скільки працюватиме у 2019-му?

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
71724

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього або відстороненого працівника

Працівники бюджетних установ часто мають виконувати обов’язки інших — тимчасово відсутніх або відсторонених. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього/відстороненого працівника? Від окладу за якою посадою встановлювати доплату? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.
76322

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки.
232262

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді