У Верховній Раді планують заборонити представникам влади на період воєнного стану виїзд за кордон

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 7055 від 15.02.2022 «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони виїзду за кордон деяким категоріям осіб на період воєнного стану», яким пропонується заборонити представникам влади виїзд за кордон на період воєнного стану.

У Верховній Раді планують заборонити представникам влади на період воєнного стану виїзд за кордон

СКАЧАТИ Зразок заповнення штатного розпису бюджетної установи


Законопроект підготовлено з метою забезпечення безперебійності функціонування державного апарату, підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та підприємств, установ та організацій, які провадять діяльність, пов’язану із забезпеченням безпеки та стійкості критичної інфраструктури, в умовах правового режиму воєнного стану.

Загальна характеристика та основні положення проекту Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» шляхом доповнення статті 10 новими частинами другою та третьою, якими передбачено перелік осіб, яким в умовах воєнного стану забороняється виїзд з України, та визначено, що зазначені особи зможуть виїжджати з України виключно для здійснення власних повноважень на підставі розпорядження Президента України.

У Законі України «Про правовий режим воєнного стану» (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 28, ст. 250):

статтю 10 планується доповнити частинами другою-третьою такого змісту:

«2. У період воєнного стану забороняється виїзд з України:

  • 1) членів Кабінету Міністрів України, перших заступників та заступників міністрів;
  • 2) народних депутатів України;
  • 3) голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників;
  • 4) державних службовців, які займають посади державної служби категорії "А";
  • 5) керівників центральних органів виконавчої влади, в тому числі центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом та інших центральних органів виконавчої влади;
  • 6) військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону;
  • 7) осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів України;
  • 8) керівників підприємств, установ та організацій, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
  • 9) керівників підприємств, установ та організацій, які провадять діяльність, пов’язану із забезпеченням безпеки та стійкості критичної інфраструктури.»

Також пропонується внести кореспондуючи зміни до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», згідно яких право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли він є особою, визначеною в частині другій статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», - до закінчення строку, на який було введено воєнний стан, або до прийняття указу Президента України про скасування воєнного стану.

Джерело: Законопроект ВР № 7055 від 15.02.2022 «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони виїзду за кордон деяким категоріям осіб на період воєнного стану»

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9259

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3791

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1872